Ostatni wywiad z Tedem Bundy'm przed śmiercią na krześle elektrycznym. Co powiedział morderca?

Ostatni wywiad z Tedem Bundy'm przed śmiercią na krześle elektrycznym. Co powiedział morderca? Źródło: Wikicommons/ Donn Dughi

Ted Bundy - historia jego szaleństwa i morderstw stała się kanwą serialu na Netflixie i filmu pełnometrażowego. Czyny Bundy'ego szokują do dziś. Zdradzamy, co powiedział morderca siedząc na krześle elektrycznym tuż przed wykonaniem kary śmierci.

Ted Bundy - historia najsłynniejszego mordercy

Ted Bundy to amerykański seryjny morderca i gwałciciel, jeden z najbardziej znanych przestępców końca XX wieku. Ted Bundy przyznał się do 36 zabójstw młodych kobiet w kilku stanach w latach 70., ale eksperci uważają, że ostateczny wynik może być bliższy 100 lub więcej. Dokładna liczba zabitych przez Bundy'ego kobiet nigdy została poznana. Bundy uznawany był za przystojnego, czarującego i  inteligentnego mężczyznę, dlatego też wielu osobom ciężko było uwierzyć, że to właśnie on jest odpowiedzialny za śmierć kilkudziesięciu kobiet. Po długim procesie, pobycie w więzieniu i dwóch ucieczkach, został stracony na krześle elektrycznym.

Ted Bundy: córka i żona

Ted Bundy omamił mnóstwo kobiet, nie tylko swoich ofiar. Ponoć miał dostać 200 listów miłosnych, podczas swojego pobytu w więzieniu! 9 lutego 1980 r. podczas procesu w sprawie zabójstwa 12-letniej Kimberly Leach Bundy oświadczył się Carole Ann Boone, świadkowi obrony, swojej byłej współpracownicy. W 1982 r. para doczekała się dziecka - córki, która została poczęta podczas widzeń małżeńskich.

Ted Bundy: serial Netflix i film "Podły, okrutny, zły"

Na podstawie historii Bundy'ego powstały ostatnio dwie popularne produkcje. Serial Netflixa "Rozmowy z zabójcą: Taśmy Teda Bundy'ego" (oryginalny tytuł "Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes"), który prezentuje niepublikowane wcześniej wywiady przeprowadzone w więziennej celi z Tedem Bundym. Film, który również przedstawia jego zbrodnie, to "Podły, okrutny, zły", gdzie Zac Efron wciela się w rolę zabójcy o sympatycznym wyglądzie.

Ted Bundy - ostatni wywiad przed śmiercią, cytaty

Ted Bundy w ostatnim wywiadzie przed śmiercią udzielonym religijnej stacji telewizyjnej stwierdził, że mordował i gwałcił kobiety, ponieważ był uzależniony od pornografii. Siedząc na krześle elektrycznym seryjny morderca powiedział tylko: "Przepraszam, że sprawiłem tyle kłopotów". Warto wspomnieć, że katem, który wykonał wyrok była kobieta. Ted Bundy został stracony 24 stycznia 1989.

Ogrom jego szaleństwa najbardziej oddają niektóre z jego słów, które stały się popularnymi cytatami:

 • "O jedną osobę mniej na ziemi, jakież to ma znaczenie";
 • "Po przeprowadzeniu licznych testów i zakrojonych na szeroką skalę badań, stwierdzili, że jestem normalny i są w kropce. I ja i oni wiemy, że tak naprawdę nikt nie jest normalny";
 • "Nie czuję się winny, współczuję ludziom, którzy czują się winni";
 • "Sądziłem, że będzie jeszcze czas na śpiew i taniec, nic z tego nie wyszło";
 • "Chcę zapanować nad życiem i śmiercią";
 • "Zdaję sobie sprawę, że już nigdy nie będę funkcjonował w społeczeństwie. Nie chcę uciekać, ale gdybym miał szansę zrobiłbym to. Chcę by pan wykazał się swoimi umiejętnościami i nigdy nie stworzył mi tej szansy".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Narcos online. Narcos Mexico na Zalukaj lub CDA?
 2. Wiedźmin - Netflix. Obsada, premiera serialu
 3. Breaking Bad online - CDA, Zalukaj, Netflix?
 4. Easy - Netflix. 3. sezon serialu już jest dostępny
 5. The Rain 2. Drugi sezon serialu Netflix
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News