Po raz drugi od kiedy zacząłem pisać coś więcej niż blog przyznaję się do błędu. Otóż w tygodniku Nasza Polska napisałem w tekście mówiącym o powstaniu „Tęczowej Armii” w Kielcach, że zapewne w ramach „walki z dyskryminacją” zaczną urządzać durne akcje oraz doszukiwać się dyskryminacji tam, gdzie jej nie ma. Myliłem się. „Tęczowa Armia” to istny sabotaż wszystkich ruchów homoseksualistów, jakie istnieją w Polsce.

Po pierwsze – co trzeba mieć w głowie, by próbować nielegalnie zatknąć sześciokolorową flagę na budynku urzędu miejskiego? Nie wiem i cieszę się, że pozostaje to abstrakcją dla mojego umysłu. Ale załóżmy, że to miało sens. Na szczęście dla nas, a na nieszczęście dla ruchu homoseksualistów, „Tęczowa Armia” zabrała się za podbój YouTuba. I teraz zaczynają się atrakcje.

Reprezentujący Stowarzyszenie Stop Stereotypom jest – paradoksalnie – stereotypowym wręcz obrazem homoseksualisty z początku XXI wieku. Drobny chłopak z delikatnym głosikiem i innymi charakterystycznymi elementami wizualnymi próbuje przekonywać widzów do wsparcia „Tęczowej Armii”. To nie może być poważna akcja. Jeśli ktoś chce łamać stereotypy, nie powinien wystawiać stereotypowego przedstawiciela danej grupy. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o wygląd.

Mistrzowie homo-montażu nie zyskali sympatii szerszej publiczności. Ilość ocen negatywnych w stosunku do pozytywnych na YouTube wynosi jeden do kilkuset. Jak internauci zauważyli, bystrością samozwańczy homo-propagandyści również się nie wykazali. Bowiem w jednym z najnowszych filmów pokazana jest akcja wylewania piwa Ciechan do toalety. W związku z tym w ramach bojkotu piwa działacz „Tęczowej Armii” zakupił je. Pozostaje pogratulować.

Zastanawia mnie też nazwa tej inicjatywy. ?Tęczowa Armia? ma uchodzić za postęp (w błędnym rozumieniu tego słowa oczywiście) i walkę o tolerancję. Ciekawi mnie reakcja mediów w przypadku, gdyby ktoś po prawej stronie chciał powołać np. ?Nacjonalistyczną Armię?. Czy słyszelibyśmy porównania do faszystowskich bojówek? Zapewne tak. Użyty skrót Stowarzyszenia Stop Stereotypom również może zastanawiać. Dosyć niefortunne połączenie liter ?S? w skrócie nazwy może wywołać ciekawe skojarzenia.

„Tęczowej Armii” życzę dalszych pomysłów w swej radosnej twórczości. Im więcej filmów na YouTube opublikują, tym bezpieczniej będę się czuł o los przyszłych pokoleń. Bowiem takiej kompromitacji stronnictwa spod sześciokolorowej flagi nie było u nas od dawna. Zaś TUTAJ polecam twórczość SSS odnośnie wspomnianej akcji wylewania piwa.

Chcesz więcej? Wejdź na fb TUTAJ.

Zobacz również