Tęcza wraca na Plac Zbawiciela? "Będzie niezniszczalna"

Tęcza wraca na Plac Zbawiciela? "Będzie niezniszczalna" Źródło: fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych instalacji artystycznych - Tęcza - ma powrócić na Plac Zbawiciela w Warszawie. Tak twierdzą organizatorzy akcji: Parada Równości, Miłość Nie Wyklucza oraz marka lodów Ben&Jerry's. Warszawiacy już się podzielili na zwolenników i przeciwników tego pomysłu.

W mediach pojawiła się zaskakująca informacja na temat kontrowersyjnej instalacji artystycznej o nazwie "Tęcza". Znajdowała się ona na Placu Zbawiciela w Warszawie, gdzie stała się obiektem licznych ataków. Została między innymi kilkakrotnie podpalona.

Tęcza wraca na Plac Zbawiciela?

Media informują o tym powołując się na wspólny komunikat organizatorów akcji: marki lodów Ben&Jerry's, Parady Równości i stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Problem polega na tym, że poza przekazami medialnymi w sieci nie można znaleźć żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat. Tęcza na Placu Zbawiciela wywoływała wielokrotnie liczne kontrowersje. Wielu przeciwników instalacji podnosiło, że jest ona symbolem homoseksualizmu i szczególnie kłóci się z kościołem Najświętszego Zbawiciela, przed którym stała. Instalacja pierwotnie stanęła przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Następnie została przeniesiona na Plac Zbawiciela w Warszawie. Tam miała stać tymczasowo, jednak pozostała tam ponad 3 lata. W tym czasie została 7-krotnie podpalona. Kilka razy spłonęła doszczętnie. Później była odremontowywana ze specjalnych, niepalnych substancji, pod Tęczą zamontowano także system zraszaczy, który miał uniemożliwić spalenie się instalacji. To nie powstrzymywało kolejnych prób i podpaleń.

"Niezniszczalna jak miłość"

Tym razem organizatorzy akcji powrotu tęczy do Warszawy twierdzą, że ma być ona niemożliwa do spalenia. - Tęcza wraca na Plac Zbawiciela. Tym razem niezniszczalna. Tak jak miłość - cytują organizatorów media. Na razie nie wiadomo, na ile informacja ta jest potwierdzona. W sieci nie można znaleźć żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat. Więcej szczegółów akcji ma zostać wyjawionych 7 czerwca. Warszawiacy już podzielili się na dwie grupy. Część osób cieszy się, bowiem z Tęczą wiążą istotne dla siebie wspomnienia lub emocje. Wiele osób nie kryje jednak oburzenia. Ich zdaniem Tęcza jest obrazoburcza i nigdy nie powinna stać w miejscu publicznym. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Przerażające zjawisko pod Warszawą. Jest bardzo niebezpieczne
  2. Ciężarówką staranował policję pod Warszawą. Padły strzały, ogromna obława
  3. Co tam się dzieje? Strzały pod Warszawą, chaos informacyjny
  4. Kinga Rusin pokazała odważne zdjęcie! 47 lat i wygląd PETARDA!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News