Politycy PiS wściekli na Polskę Walczącą na tle tęczowej flagi. Zapowiadają pozwy

Politycy PiS wściekli na Polskę Walczącą na tle tęczowej flagi. Zapowiadają pozwy Źródło: Wikipedia/Guanaco/Bastianow

Tęcza kolejny raz pojawia się w centrum skandalu. Politycy PiS są oburzeni widokiem słynnego symbolu Polski Walczącej na tle tęczowej flagi. Wygląda na to, że nie obejdzie się bez pozwu sądowego. Kolejna burza wokół środowisk LGBT w naszym kraju przed nami.

Tęcza, która teoretycznie jest biblijnym symbolem pojednania z Bogiem i czymś co w popkulturze ma bardzo wiele znaczeń, w naszym kraju została bardzo mocno obciążona ideologicznie. Politycy PiS wyrazili swoje ogromne oburzenie zestawieniem słynnego symbolu Polski Walczącej z tęczowym tłem. Wygląda na to, że sprawa zakończy się w sądzie. 

Tęcza kolejny raz w centrum uwagi 

Tęcza kolejny raz niespodziewanie znajduje się w centrum uwagi. Po ostatniej aferze związanej z Tęczową Maryją, która obrażała uczucia religijne części społeczeństwa, przyszedł czas na tęczową Polskę Walczącą. 

Całą burzę wokół tego symbolu rozpętał Piotr Misiło z PO, który na swój profil na Twitterze wrzucił obrazek Polski Walczącej z tęczową flagą w tle. Według przedstawicieli PiS jest to obrzydliwa prowokacja i zbezczeszczenie patriotycznych wartości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Politycy zapowiadają pozew

Piotr Misiło utrzymuje, że opublikował ten obrazek w celu upamiętnienia nieheteroseksualnych ofiar, które zginęły podczas Powstania Warszawskiego walcząc o ojczyznę. Jego wytłumaczenie nie przekonuje jednak polityków PiS, dla których zestawienie legendarnego symbolu Polski Walczącej z tęczowymi barwami, reprezentującymi środowisko LGBT, jest nie do pomyślenia. Europoseł Adam Bielan nazwał tę sytuację podłą i tanią prowokacją. Porównał zachowanie Misiły do wszystkich skandali z udziałem Janusza Palikota. 

Przedstawiciele PiS uważają, że takie zestawienie jest szarganiem świętych symboli narodowych i tak jak w przypadku ikony Matki Boskiej, jakiekolwiek ingerowanie w obraz powinno być surowo ukarane. Politycy zapowiedzieli, że złożą pozew do sądu w tej sprawie. Według nich to, co zrobił poseł PO jest próbą uzyskania rozgłosu. Obwiniają go o naplucie na świętość, która jest bardzo ważna dla Polaków. 

Poseł zdecydował się ugiąć pod naporem hejtu, jaki go spotkał po tej publikacji i przeprosić na swoich mediach społecznościowych wszystkich, którzy mogli poczuć się takim obrazkiem urażeni. Zapewnił również, że w żadnym stopniu nie miała to być prowokacja. Ciekawe wydaje się to, że politycy PiS w takim wizerunku widzą szarganie świętych wartości, a nie razi ich symboli Polski Walczącej pojawiający się na ramieniu kiboli, którzy nawołują do nienawiści i przemocy. 

ZOBACZ TAKŻE 

  1. Była największą SEKSBOMBĄ PRL-u! Jej wymiary to 110-58-84, polscy mężczyźni szaleli na jej punkcie, a kobiety nienawidziły
  2. Kobieta trafiła do szpitala z silnym bólem brzucha. Gdy lekarze zobaczyli co ma w środku, zamarli z przerażenia
  3. Żona Wiśniewskiego zamierza wszystko ujawnić? To może mocno uderzyć w gwiazdora
  4. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce
  5. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł