Wyrzucona na bruk. PiS zwolnił dyrektor teatru, bo reżyser sklął urzędników

Wyrzucona na bruk. PiS zwolnił dyrektor teatru, bo reżyser sklął urzędników

Teatr Rozrywki w Chorzowie to jedna z najważniejszych polskich scen musicalowych. Od 2018 roku pieczę nad repertuarem i sceną powierzono Aleksandrze Gajewskiej. Wygląda jednak na to, że za sprawą PiS jej kadencja została przedwcześnie zakończona.

Teatr Rozrywki w Chorzowie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Polski. Scena ta słynie z musicalowego repertuaru. Od 2018 roku zarządza nią Aleksandra Gajewska. Przez radnych PiS dyrektorka straciła własnie pracę.

Teatr Rozrywki w Chorzowie słynie z musicali

Teatr Rozrywki w Chorzowie jest głównym konkurentem warszawskiej Romy, jeżeli chodzi o przedstawienia muzyczne. Słynie z fenomenalnie przygotowanych przedstawień na które przychodzą tłumy ludzi. 

Wydaje się, że zarządzająca nim Aleksandra Gajewska świetnie wykonywała swoją pracę. Wiele wskazuje jednak na to, że przez skargę radnych PiS, jej kadencja została przedwcześnie zakończona. 

Gajewska wyrzucona na bruk przez radnych PiS

Powodem, dla którego Aleksandra Gajewska została pozbawiona posady, jest prawdopodobnie wypowiedź jednego z reżyserów na temat partii rządzącej w Polsce. Wyciekło bowiem nagranie prywatnej rozmowy pomiędzy dyrektorką i reżyserem spektaklu "Hotel Westminster", Jerzym Bończykiem.

Twórca miał podczas tej dyskusji użyć niecenzuralnych słów na temat przedstawicieli urzędu marszałkowskiego. Byli oni obecni na premierze spektaklu, co bardzo nie spodobało się reżyserowi.

- Ja ich pierd..ę - miał powiedzieć Bończyk w zakulisowej rozmowie.

Gajewska usiłowała go uspokoić, mówiąc, że urzędnicy są ludźmi bez poczucia humoru. Dyrektorka martwiła się o reakcję radnych PiS na zachowanie Bończyka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wkrótce potem Aleksandra Gajewska spotkała się z wieloma nieprzyjemnościami. Wiele osób uważa, że to przez brak lojalności wobec PiS.

- Prezentowana postawa Pani Aleksandry Gajewskiej, występującej jako Dyrektor Teatru Rozrywki, nie licowała z godnością i funkcją piastowaną przez tę osobę, gdyż reprezentowała ona w tym czasie jednostkę podległą Zarządowi Województwa, będącą instytucją kultury Województwa Śląskiego - tłumaczy swoją decyzję Chełstowski. 

Marszałek zwolnił Gajewską w trybie natychmiastowym, powołując specjalną ustawę, która to umożliwiła, dzięki wsparciu organu kolegialnego. Poinformował o tym dyrektorkę drogą mailową. 

Wygląda na to, że sprawa zwolnienia Aleksandry Chełstowskiej może mieć podłoże polityczne. Dyrektorka była bowiem związana ze śląską Platformą Obywatelska.  Przez dwie kadencje była radną sejmiku wojewódzkiego (2007-2014). Jak na razie jednak pozostają tylko domysły.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Kim jest Jacek Cichopek?! Kasia przestała ukrywać życie prywatne przed mediami
  4. Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają
  5. Jackowski wszystko przewidział. Służby od rana przestrzegają Polaków jak uniknąć zagrożenia
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: Oko Press

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News