Ktokolwiek liczył, że konflikt Stanów Zjednoczonych z Koreą Północną zostanie szybko zażegnany, może już pożegnać się z tymi nadziejami. Kim Dzong Un właśnie pokazał, że nie ma zamiaru złożyć broni, a wręcz przeciwnie.

Władze Korei Północnej opublikowały fotografie, na których widać przywódcę kraju wizytującego jeden z zakładów, w których inżynierowie pracują nad stworzeniem nowej broni. Według przedstawicieli reżimu Kim Dzong Un podziwiał między innymi bombę wodorową.

Ma być ona już gotowa do zainstalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych. Niektórzy z komentatorów podejrzewają, jednak że może być ona jedynie atrapą.

Zwracają uwagę, że na prezentację nie zostali oczywiście zaproszeni żadni niezależni dziennikarze. Nie wiadomo również, gdzie odbyło się to wydarzenie.

Z kolei przedstawiciele japońskiego wywiadu przekonują, że Korea Północna faktycznie przeprowadza testy ładunków wodorowych nowego typu. Ich zdaniem armia podległa Kim Dzong Unowi jeszcze nigdy nie dysponowała bronią o tak wielkiej sile rażenia.

Twitterźródło: wiadomosci.gazeta.pl

...

Zobacz również

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

Zobacz również