Wczoraj wieczorem media obiegła wiadomość o śmierci Piotra S., czyli mężczyzny, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w geście protestu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Kwestia mężczyzny podzieliła polskich polityków i komentatorów życia publicznego. Zabrać głos zdecydował się także były premier, a obecnie Przewodniczący Rady Europejskiej.

Mężczyzna, który 19 października podpalił się w centrum Warszawy rozsypał wokół siebie ulotki, które zdradzały przyczynę jego opłakanego w skutkach happeningu. Piotr S. pisał w nich m.in. o „proteście przeciwko ograniczaniu wolności obywatelskich, zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego, Konstytucji, marginalizowaniu Polski na arenie międzynarodowej, niszczeniu przyrody, ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej”.

Tusk oszczędny w słowach

Śmierć Szarego Obywatela, jak nazywają mężczyznę środowiska związane z opozycją, poruszyła media oraz polityków. Autorem bardzo mocnego i emocjonalnego wpisu był m.in. Michał Karnowski, o którego komentarzu już informowaliśmy.

Donald Tusk odniósł się do sprawy za pośrednictwem Twittera. We wpisie były premier wyraża ubolewanie nad poziomem debaty na temat tragedii, którą skończyło się samopodpalenie Piotra S.

– Niektórzy chcą prawdę zakrzyczeć. Inni – „zamilczeć”. Nie wiadomo, co gorsze – czytamy na Twitterze Tuska.

Fot. twitter.com

Źródło: crowdmedia.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

...

Zobacz również