Używasz Facebook Messengera? W takim razie jesteś narażony na możliwość zablokowania dostępu do portalu przez wpisanie dwóch słów podczas rozmowy.

Dwa polskie słowa mogą zablokować użytkownikowi dostęp do Facebooka. Wystarczy wpisać w rozmowie frazę „to.jest”. Nie chodzi tylko o wersję mobilną. Wpisanie słów na wersji przeglądarkowej również najprawdopodobniej zablokuje nam możliwość wejścia na Facebooka.

Chodzi o mechanizm zabezpieczający, w który jest zaopatrzony Messenger. Narzędzie z automatu wykrywa próbę wpisania zastrzeżonych komend. Polskie słowa, o których pisaliśmy są odbierane przez mechanizm jako próba naruszenia zasad.

Co się dzieje po wpisaniu frazy? Najpierw pojawia się komunikat, z którego dowiadujemy się, że pojawiły się problemy z wysłaniem wiadomości. Następnie Facebook wylogowuje nas z automatu i otrzymujemy komunikat, który sugeruje pobranie antywirusa F-Secure. Jeśli go nie zainstalujemy, to nie zalogujemy się ponownie.

„Aby oczyścić swój komputer, musisz pobrać i uruchomić darmowe oprogramowanie skanujące F-Secure Online Scanner. Oprogramowanie to skontroluje obecność złośliwego oprogramowania i podejmie próbę jego usunięcia”.

scanner2

scanner

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również