Robią sobie malutki tatuaż by oznaczyć swoją okrutną tożsamość. Lepiej trzymać się od nich z daleka

Robią sobie malutki tatuaż by oznaczyć swoją okrutną tożsamość. Lepiej trzymać się od nich z daleka Źródło: Unsplash/favoritesunfl

Tatuaż może mieć specjalne znaczenie. Jeśli ktoś o tym nie wie, może przypadkiem wpędzić się w nieodpowiednie towarzystwo. Niestety czasem na odwrót może być już za późno.

Nie od dziś wiadomo, że zwykle tatuaż niesie jakieś szczególnie znaczenie. Niektórzy robią je dla ozdoby, inni z kolei chcą nimi zaznaczyć ważne wydarzenie w życiu. W ten sam sposób postępują przestępcy, których bardzo łatwo rozpoznać właśnie po charakterystycznych, więziennych tatuażach.

Warto wiedzieć, co oznacza ten tatuaż, zanim wpadniemy w tarapaty

Tak zwana "cynkówka" to kropka pod okiem, która oznacza człowieka "grypsującego" w więzieniu. Do "grypsery" należą ludzie "charakterni", recydywiści, swoista więzienna elita. To oni w hierarchii zakładu karnego mają największy posłuch i wzbudzają strach innych więźniów.

Pięć kropek wpisanych w kwadrat, wyglądających jak "piątką" na kostce do gry, oznacza osobę odsiadującą karę za kradzież, jednocześnie będąc wśród "grypserów". Natomiast tatuowane na górnej części czoła, niedużą czcionką "Taxi", oznacza zbira na wynajęcie. Z kolei ptaki w locie, choć popularne dzisiaj wśród dziewcząt, w rzeczywistości oznaczają w środowisku więziennym próby ucieczki z zakładu karnego.

W Polsce różne zakłady karne mają swoje charakterystyczne tatuaże

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Co ciekawe, w polskiej kulturze przestępczej największe zakłady karne mają swoje symbole, które grypserzy tatuują sobie na znak, że w nim siedzieli. Są one tak skonstruowane, że tylko "grypsujący" oraz specjaliści od kultury przestępczej je rozszyfrują. Z pozoru są one całkiem niewinne. Sporo młodych ludzi może nawet nieświadomie takowe nosić, przez co czasem wpaść może w naprawdę ogromne tarapaty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Róża w podkowie lub w gołębiu to więzienie na Warszawskiej Białołęce, a motyl Mokotów. Palma oznacza Iławę, a góra na tle wschodzącego słońca to Koronowo. Połowa zakratowanego okna, przylegająca do połowy orła to Kraków, ryby - Łódź, żółw - Nysa, orzeł - Szczecin, a gałązka wiśni - Sztum. Dwa skrzyżowane miecze to Strzelce Opolskie, orzeł nad górami - Wrocław, a usta lub orzeł w locie to Wronki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Barbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę, fani ślą gratulacje. Ona i mąż długo czekali, ale w końcu się udało
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Gwiazda serialu "Ranczo" ma bardzo złe wiadomości dla fanów. Ujawnia kulisy nowych odcinków, widzowie będą zawiedzeni

Źródło: Świat Idei

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News