Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza

Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza Źródło: facebook.com Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Tatry przyciągają turystów nie tylko widokami - niektórzy z nich nie mogą oprzeć się chęci skorzystania z dorożki. Przejechanie się nią wprost nad Morskie Oko lub zwiedzanie Doliny Chochołowskiej stanowi niemałą atrakcję. O męczarni koni pracujących ponad siły mówi się coraz częściej.

Tatry znów w niechlubnym ogniu krytyki - niestety ponownie chodzi o krzywdę zwierząt. Jest nagranie wykonane przez turystę, dokładnie widać jak zachował się dorożkarz. Brak słów.

Dorożkarz za wszelką cenę chciał kontynuować kurs

Wydarzenie nagłośniła Fundacja "Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!". W mediach społecznościowych można obejrzeć nagranie z miejsca zdarzenia, które jest dostępne także pod artykułem. Ostrzegamy - widoki przyprawiają o złość i bezsilność. Dorożką podróżowało dwoje turystów wraz z dwójką dziećmi, na nagraniu wyraźnie słychać płacz maluchów. Piechurzy, którzy mijali leżącego konia, nie szczędzili gorzkich słów w stronę dorożkarza.

- UWAGA! PILNE! KOLEJNY KOŃ przewrócił się podczas pracy w Tatrach! 8 lipca, Dolina Chochołowska, duszno i parno. Dorożkarz twierdzi, że koń się "potknął". Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa! Szukamy kolejnych świadków, którzy widzieli tę sytuację! Być może ktoś widział sam moment wypadku: mok@viva.org.pl - czytamy w poście udostępnionym przez Fundację Viva!.

Tatry znów w ogniu krytyki. Internauci nie zostawiają suchej nitki na dorożkarzu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje Fundacja Viva!, turyści nie opuścili dorożki, jakby czekali aż koń nabierze sił i będzie kontynuować podróż. Zwierzę zostało ponownie zaprzężone i prawdopodobnie musiało zawieźć wszystkich do celu. Na nagraniu widać jak dorożkarz nachyla się nad leżącym koniem i klepie go z okrzykiem "wio", "motywując" do wstania. Turyści, którzy wybrali zwiedzanie Doliny Chochołowskiej na piechotę, krytykowali osoby wybierające dorożkę. Radzili, aby koń odpoczął, a nie był od razu zapędzany do ogromnego wysiłku. Chociaż dorożkarz potem powiedział, że jemu "też zwierzęcia szkoda", mimo wszystko zaprzęgł je ponownie i nawet nie poprosił, aby turyści zsiedli z pojazdu, by było lżej.

Dzisiaj grzeje: 1. Pojawił się przeciek ws. wyborów, przed konferencją PKW. Wielu spodziewało się innego wyniku

2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać

Nagranie udostępniono już 4,6 tysięcy razy i skomentowano ponad 1,5 tysiąca razy. Internautom nie mieści się w głowie krzywda konia, sugerowali, że na miejsce powinna od razu zostać wezwana policja i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

- Kiedy w końcu będzie zakaz takiego męczenia koni? Ludzie, przestańcie wsiadać na te wozy, czy wy nie macie serca? Aż przykro patrzeć na cierpienie tych koni - skomentowała internautka.

- 21 wiek, środek Europy, zwierzę pada z wycieńczenia... Brak słów - skwitowała kolejna osoba.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne wiadomości obiegły media z całego świata. Miała zostać mistrzynią świata, zmarła w bardzo przykrych okolicznościach
  2. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Awantura w Polsacie, prawie doszło do rękoczynów. Widzowie zobaczyli wszystko, prowadzący bezradni

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News