Przez 77 lat dostawał listy od nieżyjącego już ojca. Przed śmiercią otworzył ostatni z nich, jego treść wyciska z człowieka ostatnie łzy

Przez 77 lat dostawał listy od nieżyjącego już ojca. Przed śmiercią otworzył ostatni z nich, jego treść wyciska z człowieka ostatnie łzy

Tata nie zapomniał o swoim synu w chwili śmierci. Zadbał o to, by jego ukochane i jedyne dziecko przez całe życie nie odczuwało aż tak silnego braku rodzica. Udało mu się "uczestniczyć" w każdym ważnym momencie życia syna.

Tata 8-letniego Rafaela Zohlera w wieku 27 lat zachorował na ciężki nowotwór. Lekarze rozkładali ręce i nie mogli nic zrobić, by przedłużyć jego życie. Młody tata nie mógł sobie wybaczyć, że zostawi syna samego i wpadł na pomysł z listami.

Tata odpowiednio przygotował się przed śmiercią

27-letni mężczyzna obiecał sobie, że będzie dbał o swojego syna i maluch zawsze będzie mógł na niego liczyć. Śmierć pokrzyżowała te plany, jednak pomysł z powodzeniem się udał. W dniu śmierci taty mały Rafael otrzymał skrzynkę pełną listów zaadresowanych do niego. Każdy był opatrzony nazwą sytuacji: "Kiedy mnie już nie będzie", "Gdy bardzo pokłócisz się z mamą", "Kiedy sam zostaniesz ojcem", a nawet znalazł się zatytułowany "Kiedy umrze Twoja mama".

Rady taty przydały się w każdym momencie życia Rafaela. Dzięki listom, które zawierały też nieco charakterystycznego żartu zmarłego taty, syn inaczej podchodził do problemów lub sukcesów. Chociaż rodzic dawno nie żył, to jego wiedza, doświadczenie i uczucia przelane na papier były bezcenne.

Kiedy otworzył ostatni list, oniemiał

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rafael mocno przeżył śmierć ukochanej mamy, która musiała niejako spełniać role obu rodziców. List o treści "Kiedy umrze Twoja mama…" był najkrótszy z tych kilkudziesięciu. Jego treść brzmiała: "Mama jest teraz ze mną". Niestety, życie toczy się dalej, więc i na Rafaela nadszedł czas. Stan zdrowia 85-letniego mężczyzny ciągle się pogarszał, rokowania nie były najlepsze - po prostu czuł, że niedługo umrze. Sięgnął po ostatni list o tytule: "Kiedy nadejdzie Twoja pora".

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora "Klanu" i "Stawki większej niż życie"
2. Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymają niemal milion złotych pomocy na leczenie. Spadła na nie fala hejtu

- Mam nadzieję, że czytając ten list dożyłeś sędziwego wieku. To był pierwszy list, jaki napisałem i był najłatwiejszy do stworzenia. Nie czułem już smutku ani żalu. Wydaje mi się, że dochodząc do pewnego punktu w życiu, wszystko się zmienia. W ciągu ostatnich dni dużo myślałem o moim życiu. Było krótkie, ale wspaniałe. Zostałem Twoim ojcem, byłem mężem Twojej mamy, czego chcieć więcej do szczęścia? Mogę odejść ze spokojem i teraz nadszedł czas, żebyś i Ty odnalazł spokój. Moja ostatnia porada to… nie bój się. Tęsknię za Tobą, niedługo się spotkamy. Tata - ostatni list sprawił, że mógł już spokojnie odejść.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty o działaniu pobudzającym. Stanowią ciekawą alternatywę dla kawy
  2. Robert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczu
  3. Żona Zenka zostanie gwiazdą TVP? Polacy osłupieli na wieść, że ma zabłysnąć w nowej roli
  4. Usłyszał dziwne dźwięki dochodzące z grobu swojej żony, wtedy dokonano odkrycia. Nie mógł uwierzyć własnym oczom
  5. Matka odebrała synka ze żłobka. Pobladła, gdy zobaczyła, że na jego brzuszku ktoś napisał wstrząsającą wiadomość
  6. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News