Niewiarygodne poświęcenie, tata odważył się skoczyć z 7. piętra. Chciał uratować życie synka

Niewiarygodne poświęcenie, tata odważył się skoczyć z 7. piętra. Chciał uratować życie synka Źródło: Facebook

Tata 4-letniego chłopca znalazł się w sytuacji niemal bez wyjścia. Jego mieszkanie na siódmym piętrze było ogarnięte pożarem, a jedyną drogą wyjścia było okno. Wyskoczył, by ratować swoje dziecko.

Tata tego 4-latka popisał się nie lada odwagą. Gdy obudził się w nocy, poczuł bardzo niepokojący zapach spalenizny. Gdy wstał to wybadać, zorientował się, że w mieszkaniu obok zaczął się pożar, a ogień zaczął zbliżać się do jego lokum. Wiedział, że musi działać szybko, aby ratować swoją rodzinę.

Gdy tata 4-latka zorientował się, że pali się jego mieszkanie, od razu przystąpił do ratowania rodziny

Bohater tej historii, Michaił Ambrosimow, miał już doświadczenie w ratowaniu życiu, ale nigdy nie robił w tego ten sposób. Na co dzień pracował jako chirurg w szpitalu w Moskwie (Rosja). Tym razem musiał zawalczyć o życie swojej rodziny. Zaczął od wyrwania ich ze snu. Z żoną był najmniejszy problem, bo spała obok w łóżku i po obudzeniu uciekła z ogarniętego pożarem bloku klatką schodową. 

 

Niestety, w ogarniętym pożarem mieszkaniu nie mógł znaleźć swojego syna. Okazało się, że chłopiec ukrył się pod łóżkiem. Gdy Michaił go w końcu odnalazł, było już za późno, bo pożar zablokował drzwi wyjściowe. Jedyna droga ucieczki prowadziła przez okno, a ich mieszkanie znajdowało się aż na siódmym piętrze. Tata 4-latka podjął więc bardzo ryzykowną decyzję.

Tata zaryzykował swoje życie żeby ratować syna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rosyjski chirurg wziął więc synka na swoje ręce i wyskoczył przez okno. Aby zamortyzować upadek chłopca, wyskoczył tak, aby 4-latek wylądował na ciele taty. Oboje wpadli w gęsty śnieg, co uratowało im życie, ale nie dało się uniknąć poważnych obrażeń. Chłopiec miał złamany obojczyk, ale z Michaiłem było dużo gorzej. Miał złamaną miednicę, pęknięty pęcherz oraz uraz dłoni. Był w sytuacji zagrożenia życia, więc szybko trafił do szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Wszyscy nie żyją, nie mieli żadnych szans. TVN przekazał porażające słowa brata jednego z nieżyjących nastolatków

4-latek przeszedł operację i zaczął dochodzić do siebie, ale okazało się, że tata 4-latka potrzebuje kosztownego leczenia oraz transfuzji krwi. Pomogli w tym jego przyjaciele, którzy organizowali zbiórki oraz sami przekazywali zarówno krew, jak i pieniądze. Odzyskał przytomność dopiero po operacji miednicy, kilka miesięcy później zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim. Po roku intensywnego leczenia wrócił w pełni do normalnego funkcjonowania, choć efekty złamań na pewno będzie odczuwał do końca życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Wigilijna sałatka ze śledziem i tajnym składnikiem zniknie z talerzy w minutę. Goście będą Cię błagać o przepis
  5. To miał być zwykły pierwszy taniec. Nagle para młoda zrobiła niebywałą rzecz, wszyscy goście przecierali oczy ze zdumienia

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News