6-letnia córeczka i jej tata nie mieli żadnych szans. Ogromna tragedia na południu Polski

6-letnia córeczka i jej tata nie mieli żadnych szans. Ogromna tragedia na południu Polski Źródło: Jan BIELECKI East News

Tata spędzał z dziećmi oraz żoną czas nad wodą i nikt nie mógł spodziewać się wielkiej tragedii, która nastąpiła. Smutne wiadomości na temat wydarzeń na południu Polski dotarły do mediów. Służby apelują o rozwagę i oświadczają, że przyjrzą się tej sprawie.

Tata oraz jego 6-letnia córeczka mieli tylko na chwilę się oddalić po to, by popływać wspólnie na materacu. Niestety już nigdy więcej nie powrócili na brzeg. Służby zaalarmowała żona mężczyzny, która opiekowała się drugim dzieckiem. Zdarzenie miało miejsce nad zalewem Nakło-Chechło.

Córka wraz z tatą wypłynęli na środek zalewu

Tata opiekował się dwójką dzieci, pomagała mu w tym żona. W pewnym momencie mężczyzna zadecydował, że wraz z pociechą nieco się oddalą, by w spokoju popływać na materacu. Niestety okazało się, że to ostatnia podjęta przez niego decyzja. Żona na brzegu zajmowała się drugą córeczką, zauważyła, że materac, na którym powinien znajdować się tata wraz z dzieckiem pływa pusty natychmiast podniosła alarm. Nie mieli żadnych szans, mimo że ratownicy dotarli na miejsce niesamowicie szybko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ogromna tragedia na południu Polski

- Ratownicy bardzo szybko dotarli na miejsce. Te osoby były już wyciągnięte na brzeg. Rozpoczęliśmy czynności ratownicze. Później, już wespół z przybyłymi na miejsce służbami, z zespołem ratownictwa medycznego, z LPR. Niestety, te działania okazały się nieskuteczne - mówił cytowany przez "Wprost" Wojciech Krawczyk będący ratownikiem WOPR. Sezon urlopowy oraz wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad wodą i służby co roku apelują o rozwagę w korzystaniu z tej formy relaksu. Doniesienie, o tym, że tata oraz córka utonęli, wpisuje się w smutny scenariusz znany z wakacyjnych miesięcy. Dziś miało tam miejsce jeszcze jedno tragiczne wydarzenie.

Dzisiaj grzeje: 1.Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

2. Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

Czarny dzień nad zalewem Nakło-Chechło

Zaledwie kilka godzin, po po tragedii taty oraz jego 6-letniej córki, ratownicy otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące 27-letniego mężczyzny, który nagle zniknął pod powierzchnią wody. Jego życia również nie udało się uratować. Służby będą teraz przyglądać się obydwu sprawom.

- Na pewno w pierwszej kolejności będą przesłuchiwane wszystkie osoby, które brały udział w zdarzeniu. Wyniki sekcji zwłok pozwolą ewentualnie ustalić nam, czy ofiary nie znajdowały się pod wpływem alkoholu - poinformował cytowany przez "Wprost" podkom. Damian Ciecierski z policji w Tarnowskich Górach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie
  4. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo, powoduje nudności, bóle głowy i wymioty
  5. Członkini komisji wyborczej przyłapana. Schowała karty do głosowania i nie chciała oddać, interweniowała policja
  6. Pilny apel ministerstwa zdrowia do nas wszystkich. Chodzi o dzisiejsze wybory prezydenckie

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News