Wczoraj wieczorem ojciec porwał 5-letniego syna. Polskie służby znalazły poszukiwanych w lesie

Wczoraj wieczorem ojciec porwał 5-letniego syna. Polskie służby znalazły poszukiwanych w lesie Źródło: Pixabay/ arembowski

Tata porwał swoje pięcioletnie dziecko, groził, że je zabije. Do akcji wkroczyła policja. Szeroko zakrojona obława przyniosła skutek dzięki interwencji antyterrorystów.

Tata uprowadził swojego syna w piątek, 2 sierpnia, późnym popołudniem. Groził, że zabije dziecko, a sam popełni samobójstwo. Do akcji wkroczyła policja, niezbędna okazała się interwencja antyterrorystów. Ta szokująca historia wydarzyła się w okolicach Gdańska.

Tata uprowadził i uwięził syna. Groził, że go zabije

Policja w Pruszczu Gdańskim otrzymała zgłoszenie o porwaniu dziecka w piątek około godziny 16. Na komendę dzwoniła rozhisteryzowana kobieta. Matka 5-letniego chłopca powiedziała, że jej konkubent, ojciec dziecka, zabrał je do samochodu i odjechał. Kobieta bała się o syna.

- Mieszkanka powiatu gdańskiego zgłosiła, że jej konkubent zabrał ich 5-letnie dziecko do siebie i ona się o nie martwi, nie wie co się dzieje z chłopcem - relacjonuje st. sierż. Karol Kościuk, rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim.

Policja błyskawicznie rozpoczęła poszukiwania porywacza. Sprawa stała się jeszcze bardziej poważna, gdy okazało się, że mężczyzna wysyłał partnerce SMS-y z groźbami. Pisał, że zabije syna, a sam popełni samobójstwo. Do akcji włączono więc Samodzielny Podoodział Antyterrorystyczny z Gdańska, na drogach ustawiono blokady.

Chłopiec uwolniony. Akcja antyterrorystów

Obława przyniosła oczekiwany efekt. Teren przeczesywali funkcjonariusze, a wspomagały ich śmigłowce. Wszystkie przejeżdżające samochody były kontrolowane. Wreszcie znaleziono porywacza i chłopca - byli w lesie nieopodal Trąbek Wielkich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

23-letni mężczyzna zamknął się z dzieckiem z samochodzie. Do akcji wkroczyli antyterroryści i policyjny negocjator. Akcja trwała około dwóch godzin. Wreszcie porywacz poddał się. Tata został zatrzymany przez służby, a chłopca przewieziono do szpitala, choć nie miał widocznych obrażeń.

- Około godziny 1 w nocy dziecko zostało sprawnie i bezpiecznie przekazane mamie. Dziecko z mamą pojechało na rutynowe badania do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Będą wobec niego prowadzone czynności w kierunku ustalenia przyczyn tego uprowadzenie. Mogę zaznaczyć, że w momencie przekazania chłopca mamie, ten spał - poinformował rzecznik policji.

Porywacz został zatrzymany przez policję, nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty zostaną mu postawione. Ma zostać przesłuchany w sobotę.

  1. Królowa Elżbieta zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce
  4. Ratownicy pogotowia stwierdzili zgon jego córeczki. Sam podjął reanimację, nie mogli uwierzyć w to co się stało później
  5. Kasia powiedziała rodzinie, jak będzie wyglądał jej ślub. Ojciec zerwał z nią kontakt, matka ciągle płacze, a babcia modli się o rozum dla narzeczonego
  6. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski

Źródło: Radio Gdańsk

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu