Tata myślał, że bezdomny zaczepia jego syna o pieniądze. Gdy chłopczyk powiedział mu prawdę, ścięło go z nóg

Tata myślał, że bezdomny zaczepia jego syna o pieniądze. Gdy chłopczyk powiedział mu prawdę, ścięło go z nóg Źródło: fot. pixabay.com/chin1031

Tata 11-letniego chłopca przeżył coś, co bez wątpienia zostanie w jego pamięci na bardzo długo. Mężczyzna przez pewien czas zastanawiał się, czy publikować swoją historię, ponieważ obnaża ona myślenie wielu z nas. myślał, że bezdomny chce pieniądze od jego syna, na prawdę jednak działo się coś zupełnie innego.

Tata 11-letniego Seana był właśnie w czasie podróży ze swoim synem na jego zawody w piłce nożnej. W pewnym momencie zatrzymali się autem przy granicy dwóch stanów, aby na małej stacji benzynowej kupić coś do picia. Blanton O’Neal, bo tak nazywa się autor tej historii, został w sklepie, aby dokończyć zakupy, a syna odesłał z kluczykami z powrotem do auta.

Mężczyzna nie spodziewał się, że za chwile będzie miała miejsce sytuacja, która zmieni jego patrzenie na świat, a jednocześnie obnaży to, jak łatwo dorosłym osobom przychodzi szufladkowanie innych tylko przez to, jak wyglądają. Był przekonany, że to bezdomny chce pieniądze od jego syna, prawda jednak okazała się zupełnie inna. 

Tata Seana nie mógł uwierzyć własnym oczom

Kiedy Blanton wyszedł ze sklepu, zobaczył, że drzwi samochodu od strony, gdzie siedział jego syn, są otworzone, a małego Seana nie ma w środku. Po chwili spostrzegł, że 11-latek rozmawia z mężczyzną, który ma amputowane nogi i porusza się na wózku. Mężczyzna od razu pomyślał, że jest to bezdomny, który chce wyciągnąć od jego syna pieniądze. Jednak bardzo się pomylił.

 - Trochę mi ze wszystkim zeszło, a kiedy wychodziłem ze sklepu zauważyłem, że drzwi przy siedzeniu Seana były otwarte, zaś on, z dala od naszego samochodu, szedł obok mężczyzny poruszającego się na wózku inwalidzkim. Był to starszy Afroamerykanin, z amputowanymi nogami, który wyglądał na bezdomnego - napisał mężczyzna.

Okazało się jednak, że to właśnie jego 11-letni syn sam podszedł do mężczyzny i z własnej inicjatywy zapytał się, czy przypadkiem ten nie potrzebuje pomocy, ponieważ droga była usypana żwirem, czego Blanton w pierwszym momencie nawet nie zauważył. Zanim odjechali z parkingu, mężczyzna na prośbę syna chciał jeszcze dać nieznajomemu kilka dolarów, ale ten odmówił.

 - Nie, dziękuję. Nic mi nie jest. Pański syn to prawdziwy gentleman, który dał mi wszystko, czego dziś potrzebowałem. Niech was Bóg błogosławi - odparł kaleki mężczyzna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piękny gest 11-latka

Nie da się ukryć, że historia Blantona i jego 11-letniego syna obnaża to, w jaki sposób myśli wiele dorosłych osób. Mimo że cała masa ludzi zarzeka się, że nie ocenia ludzi po wyglądzie, to jednak bardzo łatwo nam to przychodzi, ale skrupulatnie to ukrywamy.

Bez wątpienia postawa małego Seana powinna być wzorem dla nas wszystkich i udowadniać, że nie możemy być obojętni na ludzkie problemu w naszym otoczeniu. Jeżeli widzimy kogoś, kto może potrzebować naszej pomocy, to nie bójmy się jej zaoferować. Może gdyby więcej osób tak się zachowywało, to świat naprawdę stałby się lepszym miejscem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana aktorka w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi aż do ostatnich dni. Fani byli w szoku, jak zobaczyli jej OGROMNY brzuch!
  2. Bracia Golec znów ZACHWYCILI! To, co zrobili dla swojej mamy przekroczyło wszelkie granice synowskiej miłości! Będziecie płakać!
  3. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana: "Jestem zniesmaczona, rozczarowana i zwyczajnie mi przykro"
  4. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór
  5. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  6. Nastolatka nagle umarła. Kiedy po śmierci lekarz wyjął to z jej żołądka, ścięło go z nóg

źródło: Newsner

Następny artykuł