Taśmy Kaczyńskiego: Kościół też jest zamieszany, nowy wątek w sprawie

Taśmy Kaczyńskiego: Kościół też jest zamieszany, nowy wątek w sprawie Źródło: flickr.com

Taśmy Kaczyńskiego wywołały nie małe zamieszanie w polityce. Wyszły kolejne zaskakujące fakty w sprawie. Okazuje się, że na nagraniu mowa nie tylko o budowie dwóch biurowców, a także o Archidiecezji Warszawskiej. 

Taśmy Kaczyńskiego miały zakończyć rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast nic na to nie wskazuje. Nagrania okazały się mało sensacyjne, nie przypominając w niczym taśm z "Sowa i Przyjaciele. Prezes Kaczyński grzecznie rozmawia z austriackim deweloperem o budowie dwóch wieżowców w Warszawie. Podczas spotkania była obecna tłumaczka. W pewnym momencie kobieta zaproponowała partnerstwo przy budowie budynków (niedaleko Srebrniej). Dzięki temu rozwiąże się problem z Srebrną.

- Tak jak pan Rydzyk to robi, tak jak pan Krupiński (prezes banku Pekao SA) mu powiedział, że się zrobi partnerstwo. 60 do 40, tak jak Rydzyk zrobił chyba 70 do 30 - tłumaczyła kobieta. Jarosław Kaczyński szybko poprawiał tłumaczkę. Mówi, że to kuria warszawska, a nie Rydzyk.

Taśmy Kaczyńskiego ujawniają tajemnice kurii

Serwis Money.pl postanowił zapytać o to kurię. Rzecznik ks. Przemysław Śliwiński odpowiada, że nie jest w stanie powiedzieć o jakie grunty chodzi. Więc o jakich inwestycjach kurii mowa? Obecnie archidiecezja warszawska ma dwie inwestycje. Jak podaje Money.pl, jedną przy ulicy Nowogrodzkiej, "Roma Office Center". Jego koszt wyniósł 24 mln dol. Z kolei drugi budynek został wybudowany przy ulicy Jasnej - "Centrum Jasna". A już w 2010 roku rozpocznie się budowa trzeciego budynku przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater z Nowogrodzką. W mediach nazywana "Nycz Tower" od arcybiskupa Kazimierza Nycza. Rzecznik ks. Przemysław Śliwiński wyjaśnia dlaczego kuria ma  takie inwestycje. - Roma Tower powstanie na ziemi, która należy od dawien dawna do parafii św. Barbary. Budowa biurowca to, mamy nadzieję, dobry sposób finansowania dobrych dzieł kościelnych: misyjnych, charytatywnych, ewangelizacyjnych, jak również związanych z utrzymaniem zabytków kościelnych - mówi Money.pl rzecznik. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Dodaje, że pieniądze z datków kościelnych, z tacy, bardzo często okazują się niewystarczające w sytuacji, gdy kościoły są zabytkowe i wymagają remontu. - To jeden z nowoczesnych sposobów, żeby w godny sposób poszukiwać pieniędzy na podobne cele. Tak robi się teraz na całym świecie - stwierdza Śliwiński. Przypominamy, że na nagraniach opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" Jarosław Kaczyński z inwestorem z Austrii rozmawia o działkach i budowie wieżowca przy ulicy Srebrnej. Najbardziej kontrowersyjnym wątkiem jest zapłata dla austriackiego przedsiębiorcy Geralda Birgfellnera. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Chwilę temu poznaliśmy treść „Taśm Kaczyńskiego”. O tym Polska będzie mówić aż do wyborów
  2. Gowin komentuje taśmy Kaczyńskiego! Zdradził co jest w nich przełomowego
  3. Największa tajemnica taśm Kaczyńskiego. O co w niej chodzi?
  4. Barbara Kurdej-Szatan poważne chora. Wyniki badań są bardzo złe
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News