Tam dzieje się coś strasznego. Lekarze nigdy nie widzieli czegoś takiego

Tam dzieje się coś strasznego. Lekarze nigdy nie widzieli czegoś takiego

Ludzkie pasożyty, które opanowują nasze ciało to coś, co raczej ciężko sobie wyobrazić w cywilizowanym świecie. Istnieją jednak takie miejsca, w których ludzie nadal skazani są na obecność niebezpiecznych szkodników. 

O ich obecności przekonał się północnokoreański żołnierz, który uciekł przez linię demarkacyjną w Panmundżomie. Jego historia była nie tylko bardzo ciekawa, ale równie mocno niebezpieczna.

Dokonał niemożliwego

Źródła podają, że żołnierz uciekając rozpoczął swoją podróż wojskowym jeepem i jechał nim, dopóki nie urwało mu się koło. Później swoją drogę musiał przemierzać pieszo, a kiedy został ranny schronił się za południowokoreańskim obiektem na tak zwanym Wspólnym Obszarze Bezpieczeństwa w strefie zdemilitaryzowanej między obydwiema Koreami. To stamtąd przetransportowano go śmigłowcem do szpitala. Warto wiedzieć, że to pierwsza ucieczka żołnierza armii Kima w strefie zdemilitaryzowanej od ponad 10 lat.

Przeżył strzelaninę, ale zabiłyby go pasożyty

Na briefingu prasowym, lekarz kierujący leczeniem żołnierza, Li Kuk Dzong, pokazał zdjęcia, na których widać liczne pasożyty. Wprawdzie do żołnierza strzelano 40 razy, ale żadna z kul nie okazała się na tyle niebezpieczna, żeby zagrozić jego życiu. Zupełnie inaczej było w przypadku takiej ilości pasożytów. Te najbardziej niebezpieczne zostały wydobyte z uszkodzonego przewodu pokarmowego żołnierza, a największy liczył aż 27 centymetrów! - W mojej ponad 20-letniej karierze chirurga widziałem coś takiego tylko w podręczniku - komentował lekarz.

Atak szkodników czy brak higieny?

Po wielu badaniach okazało się, że w organizmie żołnierza znaleziono pasożyty wraz z ziarnami kukurydzy. Może być to zatem dowód na doniesienia wielu ekspertów o sytuacji żywnościowej i higienicznej mieszkańców Korei Północnej. - Chociaż nie mamy twardych danych na temat warunków zdrowotnych w Korei Północnej, to eksperci podejrzewają, że pasożyty są poważnym problemem w tym kraju - podsumował Czoi Min-Ho, profesor z uniwersytetu w Seulu. Warto wiedzieć, że stan żołnierza nie jest dowodem na to, w jakich warunkach żyje reszta populacji tego kraju, ale ponieważ mężczyzna był wojskowym, można by się domyślać, że był lepiej odżywiany niż przeciętny Koreańczyk. Źródło: tvn24.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News