Łódzcy taksówkarze dali dowód na to, że ich walka z Uberem stała się już obsesją. Jeden z taksówkarzy zatrzymał bowiem samochód, w którym jechało małżeństwo, bo był przekonany, że to przewóz w ramach Ubera. Sprawę wyjaśniła policja, a niedługo zajmie się nią sąd.

Do zdarzenia doszło pod dworcem kolejowym w Łodzi. To tam jeden z kierowców taksówek zatrzymał samochód osobowy, którego miał już kiedyś widzieć działającego w ramach aplikacji Uber. Kierowca zablokował więc wyjście z samochodu kobiecie, która jego zdaniem miała korzystać z odpłatnego przewozu. Z pomocą przybyli na miejsce inni taksówkarze – znajomi mężczyzny odpowiedzialnego za zatrzymanie.

Mężczyzna był do tego stopnia przekonany, że nie reagował na słowa kobiety, która przekonywała, że z Uberem nie ma nic wspólnego. Kiedy ta zauważyła, że nic nie wskóra, zaczęła krzyczeć na taksówkarza.

 – To jest chore! Człowieku, ty idź się lecz. Pan jest nienormalny, blokuje mi drogę! – krzyczała kobieta.

Niebawem na miejscu zjawili się policjanci, których wezwał taksówkarz odpowiedzialny za zatrzymanie. Mężczyzna od razu zgłosił, że dokonał obywatelskiego zatrzymania kierowcy i klienta Ubera i prosi o pomoc. Policjant zadał tylko pytanie kobiecie, czy ta faktycznie korzysta z odpłatnego przejazdu w ramach aplikacji.

Ta wytłumaczyła, że są małżeństwem, a mąż miał tylko podwieźć ją na dworzec, by mogła sprawdzić odjazd pociągu. Wtedy pokazała swój dowód osobisty. To samo zrobił jej mąż, czyli kierowca zatrzymanego pojazdu. Kiedy okazało się, że para naprawdę jest małżeństwem, a o żadnym przewozie Ubera nie ma tu mowy, taksówkarz i jego koledzy ukradkiem się wycofali.

Taksówkarz odpowie teraz najprawdopodobniej za swoje działanie. Poinformowano o tym na stronie facebookowej Grupa AntyTaksówkowa, gdzie mowa o pozwie za bezprawne ubezwłasnowolnienie.

 – Sprawa znajdzie finał w sądzie – pozew o bezprawne ubezwłasnowolnienie. A z wyrokami taksóweczkami nie pośmigacie… Do Ubera też was nie wezmą – poinformowano na stronie facebookowej.

https://www.youtube.com/watch?v=wYiyc0XhIAI

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: natemat.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również