Podczas inauguracji 26. pielgrzymki rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, o. Tadeusz Rydzyk wygłosił zaskakująco płomienne przemówienie. Ataku, który redemptorysta przeprowadził na media można było się spodziewać, ale obelg pod adresem polityków PiS – nie.

Rozpoczęła się 26. pielgrzymka rodziny Radia Maryna na Jasną Górę. Otworzyło ją mocne przemówienie o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny rozpoczął od pokreślenia zasług swojej rozgłośni.

Bo co by było w Polsce bez Radia Maryja? (…) Już byśmy byli wszyscy „zaczadzeni” tymi mediami liberalno-lewicowymi – mówił Rydzyk.

Niebezpieczne media, o których wspomniał redemptorysta, miałyby być wrogie Radiu Maryja i Polakom.

Jak oglądacie te TVN-y, te inne – już nie będę wymieniał wszystkich, żeby im reklamy nie robić – te wszystkie media, w których tylko nienawiść sączą do Polaków, do Polski, do Kościoła, do Radia Maryja też, to oglądajcie też Telewizję Trwam i czytajcie porządną prasę. Pisma katolickie do ręki w każdą niedzielę, kochani. „Nasz Dziennik” do ręki – mówił ojciec.

Rydzyk, wskazawszy rodzinę Radia Maryja jako autorytet, podkreślił, na czyjej moralności Polacy nie powinni się wzorować. Ku zaskoczeniu słuchaczy czarnymi charakterami okazali się być.. politycy PiS!

Z żoną? A żona pierwsza i ostatnia? – spytał. I kontynuował myśl dalej: „Bo w tym PiS-ie to też różnie: drugie, trzecie żony… Na tę prawicę też patrzcie, czy to jest naprawdę prawe – powiedział Rydzyk.

Duchowny wskazał, że prywatne wybory polityków, przekładają się na ich działania polityczne.

Patrzcie dobrze, bo jak żonie niewierny, to myślicie, że wyborcom będzie wierny… Myślałby kto! – dodał na koniec redemptorysta.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ZdI1bNHVc

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również