Polacy to pamiętają! Tak TVP zaszczuwało Adamowicza

Polacy to pamiętają! Tak TVP zaszczuwało Adamowicza

Śmierć Pawła Adamowicza odbiła się bardzo szerokim echem w całym kraju. Wszystkie media zgodnie twierdzą, że jest ona wypadkową nakręcanej od dawna spirali nienawiści. Polacy nie zapomną tego, w jaki haniebny sposób TVP odnosiło się w ostatnim czasie w stosunku do Pawła Adamowicza.

TVP już w pierwszych materiałach po śmierci prezydenta Gdańska, a potem w relacjach z pogrzebu, dało do zrozumienia, że nie zamierza zmieniać swojej narracji w stosunku do politycznych oponentów obecnej partii rządzącej. Dziennikarze postanowili sprawdzić, jak w ostatnich miesiącach wyglądał w mediach publicznych przekaz dotyczący Pawła Adamowicza. Ustalenia są wręcz nieprawdopodobne.

Tak TVP mówiło o Adamowiczu

Cezary Michalski z Newsweeka podjął się analizy materiałów informacyjnych dotyczących Pawła Adamowicza wyemitowanych w ostatnim roku pod szyldem TVP. Dziennikarz doszedł do bolesnej prawdy. Liczba publikacji oczerniających prezydenta Gdańska była trzycyfrowa. Tak wynika z monitoringu programów Telewizji Polskiej. - Paweł Adamowicz był w minionym roku ponad 100 razy atakowany w programach TVP. Zarzucano mu złodziejstwo, zdradę polskich interesów na rzecz Niemiec czy zakłamywanie polskiej historii - można przeczytać w artykule podejmującym tę sprawę. Z tekstu Michalskiego dowiadujemy się, że PiS w momencie dojścia do władzy miał celowo podjąć starania prowadzące do stworzenia swoistych obozów propagandowych. Cel jest oczywiście dobrze znany. Chodzi przede wszystkim o zdeprecjonowanie opozycji w oczach wyborców, co ostatecznie ma doprowadzić do cichego przyzwolenia na jej zniszczenie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Z Newsweeka dowiadujemy się, że pojawienie się w mediach publicznych osobistości związanych z Tadeuszem Rydzykiem, Telewizją Republika czy też Frondą nie jest przypadkowe. To właśnie te osoby mają realizować ściśle określony plan. Jakie taktyki stosowano do oczerniania prezydenta Gdańska? Dziennikarze publicznego nadawcy mieli celowo i osobiście prowokować i atakować Pawła Adamowicza i jego podwładnych. Następnie wszelkie wypowiedzi, które uzyskali stosując się do tej taktyki, miały trafiać do programów informacyjnych i publicystycznych TVP. Jako jeden z przykładów podano działania Wojciecha Cejrowskiego. Chociaż dużo mówi się o mowie nienawiści, to włodarzom TVP nie przeszkadzały słowa podróżnika, który określił Pawła Adamowicza jako "okropnego typa" i przyrównał postać prezydenta do "mafiozów zamordowanych przez Ala Capone". Portal naTemat.pl przypomina również inną wypowiedź stałego gościa programów Telewizji Polskiej, a konkretnie stwierdzenie, że "Owsiak był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem. Wina nożownika i wina Owsiaka". ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Piękny gest księdza. Taca z pogrzebu Adamowicza została przeznaczona na Syryjczyków z Aleppo 
  2. Bardzo smutne. Beata nie żyje. Zamiast wieńców, będą zbierać datki na WOŚP 
  3. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News