Oglądając na przemian telewizję TVN oraz TVP można by odnieść wrażenie, że są one nadawane z dwóch różnych państw. Nie inaczej było przy okazji sprawy kar dla Polski za niewywiązywanie się z zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców.

Stało się. Europa straciła cierpliwość – grzmiała na antenie TVN zrozpaczona informacją Katarzyna Kolenda-Zalewska.

Krótki reportaż przygotowany przez ekipę Faktów ewidentnie miał przekonać widzów, że Polska już dawno powinna przyjąć uchodźców, a nałożenie na nas kar było ,,jedynie formalnością”. Według jednego z ekspertów wypowiadających się dla TVN mieszkańcy naszego kraju nie powinni obawiać się jednak fali imigrantów, ponieważ nie mają oni nic wspólnego z zamachowcami.

Jedyny związek między terrorystami i zamachami a uchodźcami jest taki, że to uchodźcy uciekają z państw, w których te zamachy się wydarzają – mówił Dr Witold Klaus z Uniwersytetu Warszawskiego – ekspert TVN.

Tego samego wieczora w programie Minęła 20 w TVP Info trwała debata dotycząca tego samego tematu. Tamtejsi eksperci wykazywali jednak, że działania unijnych władz to kara dla Polski za jej samodzielność oraz brak zgody na plan zlikwidowania koncepcji narodu, który wprowadzać mają europejskie elity.

Niestety Europa coraz bardziej przypomina ,,euro-kołchoz”, bo w dawnym kołchozie PRL-owskim mieliśmy tzw. pojęcie dobrowolnego przymusu – komentował dla TVP Info sprawę kar dla Polski Marek Król z tygodnika wSieci.

Trzeba przyznać, że zestawienie ze sobą obu materiałów wypada dosyć komicznie. Mimo, że dotyczą one tego samego tematu, to jest on przedstawiany na dwa kompletnie sprzeczne ze sobą sposoby.źródło: TVN/TVP Info

ZOBACZ TAKŻE 

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również