Znane są przypadki, kiedy zagraniczne sklepy wypuszczały na polski rynek produkty gorszej jakości niż te, które oferowały rodzimym konsumentom. Tym razem sprawa jest dużo poważniejsza, gdyż chodzi o ceny. 

Sprawę zawyżania cen przez wielkie niemieckie firmy operujące na terytorium Polski odkrył internauta, użytkownik portalu wykop.pl. Dzięki czasowi, który poświęcił na zbadanie sprawy, możemy dowiedzieć się jak wiele przepłacamy. Mężczyzna wziął pod lupę Media Markt i Rossmanna.

Wykopowicz przedstawił problem, posługując się przykładem ekspresu do kawy. Urządzenie oferowane przez Media Markt za naszą zachodnią granicą kosztuje 4169,28 zł, a w Polsce prawie dwa tysiące złotych więcej, bo aż 5798 zł. Produkty są niemal identyczne, różnią się jedynie kolorem i materiałem zewnętrznym.

Innym urządzeniem elektronicznym, które Polacy pomimo dużo mniejszych zarobków kupują drożej od Niemców, jest telefon komórkowy. Nokia 5 w niemieckim Media Markcie kosztuje 887,35 zł, natomiast u nas 949 zł. Różnica nie jest kolosalna, ale pokazuje, że stosunkowo takie przedmioty są na Wisłą dużo droższe.

Jak się okazuje nawet produkty kosmetyczne i to marek produkowanych tylko dla Rossmanna są droższe niż za Odrą. Zwykłe półlitrowe mydło Isana o pojemności 500 ml kosztuje o 1,14 zł więcej – 3,49 zł. Rzecznik sieci, Agata Nowakowska tłumaczy swojego pracodawcę, mówiąc, że w polskim Rossmannie jest więcej promocji, oraz że rynek obu krajów znacząco się różni.

źródło: innpoland.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia