Niemiecki dziennikarz śledczy, Jurgen Roth przekonuje w swojej najnowszej publikacji, że w Smoleńsku dokonano zamachu. Mało tego, wszystko odbyło się na zlecenie jednego z polskich polityków. Na poparcie swoich tez wskazuje tajny raport niemieckich służb.

Jurgen Roth jest niemieckim dziennikarzem śledczym, który na swoim koncie ma pokaźną liczbę publikacji i filmów dokumentalnych, w których stara się udowodnić korupcję i ciemne interesy w Niemczech i krajach Europy środkowo-wschodniej. Jest też autorem publikacji na temat katastrofy smoleńskiej i uważany jest za jednego z głównych autorytetów w tej kwestii.

W swojej najnowszej publikacji, „Smoleńsk. Spisek, który zmienił świat”, Roth przekonuje, że dotarł do tajnego raportu niemieckich służb specjalnych, według których katastrofa smoleńska nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Jak ujawnia niemiecki dziennikarz, Bundesnachrichtendienst (Federalna Służba Wywiadowcza) jest w posiadaniu informacji i dowodów na to, że był to zamach.

Według rzekomego raportu, za zamach ma być odpowiedzialny rosyjski generał, który dostał zlecenie od jednego z najważniejszych polityków w Polsce, którego nazwisko zaczyna się od litery T. (reszta nazwiska została w raporcie rzekomo zamazana) jednak nie trudno się domyślić o kogo chodzi.

 – Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy ­Tu-154 z 10.04.2010 w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez oddział FSB/Połtawa pod dowództwem generała Jurija Desinowa/Moskwa – czytamy w fragmencie publikacji niemieckiego dziennikarza.

Relacje Jurgena Rotha zostały przyjęte przez polskich komentatorów w sposób przewidywalny. Zwolennicy obozu władzy i teorii wysuwanych m.in. przez obecnego ministra obrony narodowej są skłonni uwierzyć w twierdzenia niemieckiego dziennikarza. Z kolei polscy opozycjoniści przypominają, że Rothowi udowodniono wielokrotnie przed sądem, że duża część rewelacji jakie publikuje to zwykła manipulacja, a teraz – po kompromitacji w swoim kraju – próbuje zaistnieć w Polsce żerując na narodowej tragedii.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: wp / gpc

...

Zobacz również