Trwa tajemniczy zjazd polskich muzułmanów. Jego uczestnicy dołożyli wszelkich starań, aby nikt spoza grona wybranych osób się o nim nie dowiedział. Informacja wyciekła jednak do mediów.

XXXI Zjazd Muzułmanów odbywający się w dniach od 28 do 31 lipca, jest największą tego typu imprezą w Polsce. O tym, że odpowiedzialni za jego organizację pragną, by nieodpowiednie osoby nie dowiedziały się o nim poinformował portal ndie.pl

– (organizatorzy) starali się zorganizować zjazd w ścisłej tajemnicy, wzywali wyznawców, aby nie udostępniali informacji w mediach społecznościowych, wszelkie informacje o zjeździe na stronach internetowych zniknęły – czytamy na stronie.

Na stronie Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie widniał przez jakiś czas opis zorganizowanego na Pomorzu zjazdu. Szybko został jednak z niej usunięty.

– W programie znajdziecie szereg interesujących wykładów i paneli dyskusyjnych. Jak co roku nie zapomnimy również o naszych najmłodszych uczestnikach, dla których organizatorzy przygotowali specjalny blok zajęć i dodatkowych atrakcji – brzmiała informacja.

Według portalu ndie.pl, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej wydał także polecenie, aby informacji o zjeździe nie rozpowszechniać.

– Uwaga! Prosimy nie umieszczać informacji o zjedzie na portalach społecznościowych – brzmi zalecenie Ośrodka.

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również