Kaczyński nie wybacza! Prezes PiS idzie na wojnę z Rydzykiem

Kaczyński nie wybacza! Prezes PiS idzie na wojnę z Rydzykiem Źródło: youtube.com/radiomaryja

Tadeusz Rydzyk będzie miał wielkie problemy? Okazuje się, że działalność polityczna zainicjowana przez toruńskiego redemptorystę może obrócić się przeciw niemu. Wszystko przez Jarosława Kaczyńskiego, który miał przestać tolerować zachowania duchownego. Czy zemsta szefa Prawa i Sprawiedliwości przyniesie skutek i niepokorny duchowny wróci do obozu władzy?

Tadeusz Rydzyk będzie miał o czym myśleć. Toruński redemptorysta, który był ostatnio jednym z inicjatorów powstania własnej działalności politycznej, może poczuć się zraniony decyzją Jarosława Kaczyńskiego o wystawieniu na listach PiS w wyborach do Europarlamentu jednej z bardziej lubianych przez duchownego postaci polskiej polityki. Chodzi o Elżbietę Kruk, która w przeszłości była przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Spór o Elżbietę Kruk

To właśnie związana z Telewizją Trwam polityk miała być jedną z twarzy ugrupowania, które utworzył Mirosław Piotrowski, powiązany z Rydzykiem. Jakby tego było mało, lider partii Europa Christi będzie jedynką na listach w rejonie, w którym startuje Kruk.

– To nie przypadek, że w Lublinie jedynką jest Elżbieta Kruk. Ma za zadanie odebrać głosy Piotrowskiemu. Oboje kojarzeni są ze środowiskiem Radia Maryja. Piotrowski startując z dwójki w poprzednich wyborach dostał z list PiS więcej głosów niż Waldemar Paruch, który był jedynką. Teraz Kruk powinna zneutralizować zagrożenie ze strony Piotrowskiego – mówi nam polityk PiS z otoczenia prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy zemsta Kaczyńskiego wypali?

Nie da się ukryć, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego o wystawieniu Kruk na listach partii rządzącej jest odbierana przez środowisko Radia Maryja jako akt zemsty ze strony szefa partii rządzącej. Podebranie Piotrowskiemu tak zasłużonej dla telewizji Trwam polityk, może być jasnym sygnałem, że Jarosław Kaczyński nie obawia się nowej siły politycznej na polskiej prawicy, a wręcz zamierza je wchłonąć.

Czy Tadeusz Rydzyk będzie interweniował w sprawie działania szefa partii rządzącej? Nie da się ukryć, że wieloletnia współpraca szefa Prawa i Sprawiedliwości z szefem fundacji Lux Veritatis sprawiła, że zarówno Kaczyński, jak i Rydzyk mogli liczyć na wielkie wsparcie. W momencie, w którym redemptorysta postanowił zdystansować się od obozu obecnej władzy, między mężczyznami powstało niebezpieczne napięcie, którego kulminacja może mieć miejsce w trakcie wiosennych elekcji do Europarlamentu. Czy to oznacza, że media duchownego, które w przeszłości broniły działalności byłego premiera, jak też promowały polityków obecnego obozu rządzącego zaczną go atakować i próbować obnażać działalność PiS?

ZOBACZ TAKŻE

  1. Anna Mucha kilka lat temu wystąpiła w sesji Playboya! Takich zdjęć jeszcze świat nie widział!
  2. Najmodniejsze sukienki dla kobiet po 50! Wyglądaj młodo i stylowo
  3. Nocne głosowanie w Sejmie! Nagle zmieniono kontrowersyjną ustawę
  4. Lekarze są bezsilni. Nowy rodzaj nowotworu pojawił się w Polsce
  5. Naprawdę mocne wypowiedzi Tuska, które wszystkim umknęły. O PiS i nowej partii

źródło: wp.pl

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News