Ludzie Rydzyka szturmują b. premiera! Prokuratura wkracza do akcji

Ludzie Rydzyka szturmują b. premiera! Prokuratura wkracza do akcji

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich duchownych. Kiedy więc były premier zdecydował się wypowiedzieć na jego temat w niepochlebnym tonie, bliscy zakonnikowi ludzie nie pozostali obojętni i rozpoczęli prawdziwy szturm. Do sprawy wkracza obecnie prokuratura.

Włodzimierz Cimoszewicz pełnił funkcję szefa Rady Ministrów od 7 lutego 1996 roku do 31 października 1997 roku. Polityk skomentował więc stanowczo w ostatnim czasie decyzję o przekazaniu ojcu Rydzykowi publicznych pieniędzy na cel stworzenia muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu.

Cimoszewicz ostro o Rydzyku

- Kiedy dwadzieścia lat temu dyskutowaliśmy o sformułowaniu w naszej Konstytucji o relacji rozdziału państwa i Kościoła, użyliśmy określenia o wzajemnej autonomii. Ja mogę podkreślić, że w moim przekonaniu ta wzajemna autonomia była fikcją. Tutaj niestety ze strony hierarchów kościelnych, często wspieranych przez polityków, autonomia państwa wobec Kościoła jest zacierana - powiedział Cimoszewicz w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. - Papież się w grobie przewraca, gdy robią z niego biblijnego złotego cielca. To skandal, żeby w taki sposób obchodzić się z człowiekiem, który miał zupełnie inne zasady, który nigdy by się nie pogodził z tym, żeby dla jego wizerunku wydawać takie pieniądze, zamiast przekazać je tym, którzy ich potrzebują - dodał także były premier.

Tadeusz Rydzyk znieważony przez Cimoszewicza?

Co ciekawe, według przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Cimoszewicz zasugerował tym samym, że publiczne pieniądze trafią do prywatnej kieszeni Rydzyka. Ryszard Nowak złożył więc do prokuratury oficjalne zawiadomienie ws. ewentualnego znieważenia toruńskiego duchownego. - To, co powiedział były premier Cimoszewicz, jest manipulacją. Manipulacją, przez którą dochodzi do wielu milionów osób informacja, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest złodziejem i bierze pieniądze na swój własny cel. (...) Włodzimierz Cimoszewicz już nie raz krytykował ojca Tadeusza Rydzyka, mówiąc nieprawdę na jego temat. Musimy protestować kłamliwe rzeczy, kiedy politycy lub media celowo poniżają ojca Tadeusza Rydzyka - stwierdził publicznie Nowak.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda świetnie się bawił, a pogrzeb trwał. Brak słów
  2. Wyciekła tajna instrukcja z MSWiA. Oto, co policja zrobi demonstrującym
  3. Tusk zmiażdżył Kaczyńskiego na oczach całej Polski. Ale opozycja jest wściekła
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News