Rydzyk wystawi swoją listę wyborczą? Polacy powiedzieli, co o tym myślą

Rydzyk wystawi swoją listę wyborczą? Polacy powiedzieli, co o tym myślą Źródło: fot.youtube.com/TelewizjaTrwamPL

Tadeusz Rydzyk samodzielnie zajmie się polityką? Wiele wskazuje na to, że kolejnym projektem redemptorysty ma być zainwestowanie w utworzenie własnego ugrupowania, które miałoby wystartować w wyborach do europarlamentu już w 2019 roku. Polacy powiedzieli, co sądzą o domniemanym pomyśle duchownego. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez dziennikarzy Rzeczpospolitej nie spodobają się ojcu dyrektorowi.

Tadeusz Rydzyk wielokrotnie zadziwiał swoimi pomysłami na promocję siebie i swoich projektów. Związany politycznie z PiS, a wcześniej z LPR duchowny potrafił u władz wyprosić dla swoich przedsięwzięć duże środki ze skarbu państwa. Wiele wskazuje jednak na to, że zakonnik będzie próbował zdystansować się od obecnej partii rządzącej, z którą relacje nie są tak kolorowe, jak jeszcze na początku jej rządów. Czy własne ugrupowanie polityczne Rydzyka zaowocowałoby w społeczne poparcie kandydatów z jego list? Polacy mają duże wątpliwości.

Tadeusz Rydzyk samodzielnie w polityce?

Zaangażowanie polityczne ojca Tadeusza nie jest jakąś wielką nowością. Sam duchowny od lat afiszuje się ze swoimi poglądami, a także udziela swojego poparcia poszczególnym, najczęściej konserwatywnym społecznie ugrupowaniom. Patrząc na to, że relacja Rydzyka z obecnym obozem władzy odbiega od klarownego partnerstwa, a Jarosław Kaczyński skrzętnie pozbywa się polityków z tak zwanej "Rodziny Radia Maryja", decyzja redemptorysty wydaje się zrozumiała. Kandydatami, którzy mieliby pojawić się na listach nienazwanego jeszcze ugrupowania mieliby być chociażby Antoni Macierewicz, który od lat jest związany z toruńskim redemptorystą oraz była premier Beata Szydło. Kobieta obecnie jest odsunięta w swojej partii na drugi tor, co ponoć bardzo ją frustruje. Lista Rydzyka mogłaby być dla byłej prezes Rady Ministrów nowym początkiem. Jak się okazuje ani tacy kandydaci, ani pomysł ugrupowania nie podobają się wyborcom. A przynajmniej tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez dziennikarzy Rzeczpospolitej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ugrupowanie Rydzyka nie miałoby poparcia

Według doniesień gazety, aż 69% rozmówców gazety powiedziało otwarcie, że pomysł Rydzyka na nową partię polityczną jest zły. Tylko 16% powiedziało, że nowe ugrupowanie jest logiczną konsekwencją ambicji politycznych duchownego, ale nie są w stanie określić, czy popieraliby tę opcję polityczną. Reszta głosujących nie miało zdania. Czy Tadeusz Rydzyk widząc tak słabe sondaże zdecyduje się odpuścić i przeprosić z obozem władzy?
ZOBACZ TAKŻE
  1. Przez promocję Biedronki pójdzie siedzieć. 31-letni Polak postradał rozum 
  2. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach? Miał rację 
  3. To będzie prawdziwy dramat w Polsce! Są oficjalne ostrzeżenia 
  4. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł