Rydzyk rozpocznie rewolucję?! Jego decyzja zmieni wszystko
Wiadomości Pikio - 6 Grudnia 2018

Rydzyk rozpocznie rewolucję?! Jego decyzja zmieni wszystko

Tadeusz Rydzyk to postać która budzi mieszane uczucia. Polska od wielu lat podzielona jest na dwa obozy - przeciwników i zwolenników redemptorysty z Torunia. Wobec kapłana nie da się bowiem przejść obojętnie. Jego zachowania już od dawna budzą kontrowersje, jednak jego najnowszy pomysł sprawił, że wielu złapało się za głowę. To nie podoba się nawet politykom PiS, którzy zawsze stali murem za zakonnikiem.

Tadeusz Rydzyk jest człowiekiem zachłannym nie tylko na pieniądze. Własne radio, telewizja, gazeta i uczelnia to wciąż za mało. Zakonnik postanowić stworzyć coś, co pozwoli mu przejąć kontrolę i władzę nad większą grupą ludzi, niż tylko odbiorcy jego stacji. Czy zapowiada się koniec konszachtów na lini PiS - Rydzyk? Wiele na to wskazuje.

Tadeusz Rydzyk zakłada własną partię. Prawo i Sprawiedliwość oburzone

W zeszłym tygodniu do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił zaskakujący wniosek. Dotyczył on zarejestrowania nowej partii politycznej, a złożył go europoseł Mirosław Piotrowski, osoba bardzo mocno związana z najsłynniejszym zakonnikiem w Polsce. Założenia partii mają być zbliżone do tych, które obowiązują w Ruchu Europa Christi. Szokujące posunięcie Rydzyka nie obeszło się bez echa. Skomentował je nawet sam PiS, a konkretniej jego rzeczniczka. - Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo.Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu.Niektórzy mogą mieć indywidualne cele.PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy.(dot.nowej partii) - napisała na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej

Rydzyk chce władzy, obywatele zapowiadają rewoltę

Kontrowersyjny pomysł Tadeusza Rydzyka poruszył nie tylko polityków z prawicowego światka, ale i zwykłych obywateli. Sprzeciwiają się oni mieszaniu środowisk religijnych i politycznych, przez co w stronę zakonnika skierowane zostało wiele, gorzkich słów. - Mówiłem, że ta czarna mafia będzie dążyć do władzy. Tylko walnięty Polak mógłby na nich oddać głos, ale wiem i w to jedynie wierzę, że Polacy to mądry Naród. Co za patologia w tym kraju się dzieje, że ta kaznodzieja trzyma tyle ludzi w szachy? - spytała jedna z komentujących osób. Znalazły się i mocniejsze komentarze, w których nikt nie przejmował się zachowaniem kultury. - Ta cyniczna i oślizła kreatura, omyłkowo nazywana ojcem, czuje się niczym pan we folwarku. A fornale mają chyba już tylko gremialnie hołd, no i rentę feudalną oddawać, bo jak nie to potępienie niebiańskie i wieczny grill piekielny czeka - napisała kolejna osoba.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Książę Harry był zdruzgotany. Ujawniono co powiedział zaraz po śmierci Diany
  2. Skandaliczne tłumaczenie posłanki PiS ws. pedofilii w Kościele. „Ksiądz też człowiek”
  3. Księżna Kate publicznie uderzyła Williama w twarz! Pokazała nieznane oblicze
  4. Taco Hemingway szaleje z córką Lisa! Tego byście się po nim nie spodziewali
  5. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
O. RydzykW końcu ujawniono niesamowite bogactwo Rydzyka! Kwota zwala z nógCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News