Tajemnica Kaczyńskiego i Rydzyka wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków

Tajemnica Kaczyńskiego i Rydzyka wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków Źródło: youtube/rozwiania24

Tadeusz Rydzyk miał ochłodzić relacje z Jarosławem Kaczyńskim. Chodziło o lekceważenie postulatów duchownego w sprawie prawa aborcyjnego i nieprzekazanie odpowiedniej kwoty na działania jego szkoły. Toruński ksiądz miał założyć własną partię i startować z nią do Parlamentu Europejskiego. Teraz ujawniono szokujące fakty.

Tadeusz Rydzyk wie, że ewentualna walka z rządem może być dla niego niekorzystna. Podczas urodzin Radia Maryja - prezes PiS nie pojawił się na spotkaniu. Nie przesłał również listu, który mógłby zostać odczytany podczas mszy. Napięta relacja Warszawa - Toruń wciąż ukazuje kulisy "przyjaźni" między dwojgiem wpływowych mężczyzn.

Co Tadeusz Rydzyk zrobi z nową partią? Polity prawicy ujawnia zakulisowe rozmowy

O tym konflikcie mówiono od miesięcy. Rydzyk publicznie zaznaczał, że nie zgadza się z postulatami Kaczyńskiego. Publicznie też mówił o tym, że chciałby, aby rząd w końcu zaczął finansować działania jego szkoły. Na złość Kaczyńskiemu jeden z jego ludzi, Mirosław Piotrowski, miał założyć partię. Media mówiły o tym, że w ten sposób ksiądz biznesmen chciał się dostać do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zastanawiali się, w jaki sposób zareagują wyborcy PiS identyfikujący się ze środowiskami Radia Maryja. Politycy prawicy sprawy nie komentowali. Teraz jednak zabrał głos jeden z nich, wyjaśniając sytuację. - Między Kaczyńskim a Rydzykiem nigdy nie było miłości, ale zawsze łączyły ich żądza władzy i chęć wykorzystania Kościoła do jej zdobycia. Dlatego gdy cel mają wspólny, stoją przy ołtarzu ramię w ramię. A gdy jeden drugiego próbuje ograć, zaczyna się faza szorstkiej przyjaźni, teatralnej zimnej wojny - powiedział jeden z polityków prawicy dziennikarzom "Newsweeku".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Konflikt czy interesy?

Okazuje się, że tych dwoje nie łączy konflikt, a interesy. Kaczyński, stając przeciwko Rydzykowi, musiałby się zmierzyć z wieloma negatywnymi opiniami wśród wyborców. Ojciec z Torunia musiałby ponieść konsekwencje, przez które ucierpiałaby kieszeń jego przedsiębiorstw. - Prezes postanowił grać na poczekanie. Ukarał Rydzyka swoją nieobecnością i do Torunia posłał Morawieckiego - dodał anonimowy polityk, oceniając spotkanie z okazji urodzin Radia Maryja. Dodatkowo szokuje fakt, że plotki w sprawie partii Rydzyka są niepotwierdzone. Środowisko PiS zaprzecza, a sam duchowny się nie podpisuje pod pomysłem. Napięta relacja między politykiem i księdzem jest prawdopodobnie jedynie grą, która ma im przynieść korzyści.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sejm zmieni się przez transfery! Ujawniono posłów, którzy przejdą do PiS
  2. Wszyscy politycy PiS są temu winni! Tak deprawuje władza
  3. Kaczyński w furii próbuje stłumić bunt w PiS! Posłowie nie wytrzymali
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych relacji
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku. Będziesz w szoku
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News