Wstrząsające słowa Rydzyka ws. pedofilii w kościele. Katolicy oburzeni, wielka burza w mediach

Wstrząsające słowa Rydzyka ws. pedofilii w kościele. Katolicy oburzeni, wielka burza w mediach Źródło: youtube.com/InfiniteWisdomTV

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny szokuje. Toruński biznesmen i duchowny postanowił w ostrych słowach skomentować film Tomasza Sekielskiego. To co powiedział znany z kontrowersyjnych opinii szef Radia Maryja wstrząsnęło nawet katolikami. Aż tak dosadnych słów nikt nie mógł się spodziewać.

Tadeusz Rydzyk to jedna z tych osób, których kontrowersyjne opinie elektryzują polską opinię publiczną. Duchowny, który na bieżąco zabiera zdanie w ważnych tematach dla polskiej opinii publicznej, postanowił opowiedzieć o tym, co sądzi o problemie pedofilii w organizacji polskiego Kościoła katolickiego i jak bardzo jest przeciwny obrazowaniu kleru w formie pedofilów. Te słowa stanowczo szokują i pokazują bardzo negatywne oblicze toruńskiego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk zabiera głos w sprawie pedofilii w kościele. Przerażające słowa duchownego

O ile słowa wypowiadane przed redemptorystę bardzo często znajdują się na okładkach pierwszych stron gazet, to tym razem toruński duchowny zdaje się przekroczyć pewną granicę. Prezes Radia Maryja postanowił całkowicie zbagatelizować skandal dot. pedofilii w organizacji, sugerując, że za problemem wykorzystywania seksualnego młodzieży stoi wiele okoliczności, takich jak chociażby obecne trendy kulturalne, które często przekraczają umowne zasady obyczajowego tabu.

- Epatuje się dzieci i młodych obrzydliwościami. Nie ma sztuki, ale antysztuka, nie ma pedagogiki, ale antypedagogika. Dlaczego nad tym się nie ubolewa? - pytał toruński duchowny

Ponadto, Tadeusz Rydzyk, usprawiedliwiając niejako księży pedofilii, mówił, że ich misja obciążona jest często bardzo dużą odpowiedzialnością i atakami ze strony społeczeństwa.

- Ilu księży, również w Polsce, doświadcza codziennych prześladowań, napaści - słownych i innych - w szkołach, na ulicach. Jak wielka musi być miłość, która kieruje tymi ludźmi? - mówił Rydzyk

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Film Sekielskiego zaatakował kościół

O ile Rydzyk starał się nie wymieniać nazwiska dziennikarza w trakcie swojego przemówienia, o tyle zwrócił uwagę, na to, że film Sekielskiego wpisuje się w trend atakowania instytucji Kościoła katolickiego. Według duchownego, "Tylko nie mów nikomu" jest jednym z etapów zwalczania kleru w Polsce.

- To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą. Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii. Za tym wszystkim stoi nienawiść. Czy to jest uczciwe, czy to jest troska? To jest walka z Kościołem, obliczona na jego zniszczenie. Grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka, nie niszczyć Kościoła. Bo Chrystus jest miłością - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka jako 17-latka wystąpiła nago w filmie. To ZNISZCZYŁO jej karierę. Jej historia rozdziera serce!
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  4. Niewyobrażalna wpadka. Księżna Kate złożyła wizytę Archiemu i zapomniała o kluczowej rzeczy
  5. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News