Wiadomości Pikio - 5 Lipca 2018

"Dobra zmiana" u Rydzyka. PiS płaci za jego catering i reklamę

Mimo że duchowni z założenia powinni żyć skromnie, to jednak znaczna większość z nich nie stosuje się do tej zasady. W szczególności warty wyróżnienia jest toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk, którego imperium jest warte miliony. Teraz wyszło na jaw, że obecny rząd opłaca ojcowi Rydzykowi życie!

Sam Tadeusz Rydzyk już kiedyś wyznał, że dostaje od Spółki Państwa "tyle co kot napłakał". Jednak najnowsze informacje wyraźnie wskazują, że ówczesny rząd jest raczej przychylny duchownemu z Torunia i chętnie wspiera go, także finansowo. Wielomilionowe dotacje na geotermię oraz uczelnię Rydzyka w Toruniu to nie wszystko. Teraz rząd PiS płaci za reklamy, audycje radiowe oraz... jego jedzenie!

Ile i na co Tadeusz Rydzyk dostaje od rządu?

Pieniądze podatników płyną na konto Rydzyka przez jego liczne twory - przede wszystkim znane Polakom telewizja "Trwam", Radio Maryja, spółka Geotermia Toruń oraz spółka SPES (wydawca "Naszego Dziennika"). Duchowny otrzymuje od rządu miliony złotych dotacji. Najbardziej hojnym sponsorem był zdymisjonowany już Minister Środowiska Jan Szyszko. Portal Onet dotarł do informacji, że dotacje na Geotermy Toruńskie nie dotyczyły samej inwestycji, ale również wszystkich pobocznych potrzeb Tadeusza Rydzyka. Z państwowego funduszu sfinansowano medialną promocję duchownego, specjalne audycje oraz... usługi gastronomiczne! Na ten cel poszło aż 750 tys. złotych! Rząd chętnie wspomaga Tadeusza Rydzyka finansowo, gdy chodzi o konferencje naukowe. Ministerstwo Środowiska za dwie takie konferencje zapłaciło redemptoryście prawie 200 tys. złotych. Minister Szyszko oraz Tadeusz Rydzyk z dumą otwierali potem naukowe spotkania.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Kaczyński to tchórz i cwaniaczek! Nie ponosi żadnej odpowiedzialności"
  2. Ośmieszony Morawiecki chwali się sukcesem. Polska pośmiewiskiem w UE
  3. Najsłynniejsza polska marka sprzedana! Porażka rządu PiS
<>sędziaJak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
sędziaJak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...Czytaj dalej
<>michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej