Tadeusz Rydzyk dotacja na jego uczelnię
Fot. YouTube/NiezaleznaTV
Wiadomości Pikio - 24 Stycznia 2019

Czarne chmury zbierają się nad imperium Rydzyka. Runie jak domek z kart?

Tadeusz Rydzyk od wielu lat wywołuje wśród Polaków gigantyczne kontrowersje. Opinia publiczna była zaskoczona, kiedy wokół redemptorysty zaczęła się kształtować partia polityczna, mająca stanowić realną konkurencję dla Prawa i Sprawiedliwości. Jak się jednak okazało, imperium duchownego natrafiło w tym kontekście na kolejne, gigantyczne problemy. Czy runie jak domek z kart?

Tadeusz Rydzyk nie ukrywa już raczej swych politycznych aspiracji, które stają się w coraz odważniejszy sposób konkurencyjne wobec partii Jarosława Kaczyńskiego. Toruński zakonnik jakiś czas temu znalazł się w centrum niemałej afery, dotyczącej formującego się w jego środowisku ugrupowania "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi".

Tadeusz Rydzyk traci wpływy? Zbierają się nad nim czarne chmury

Chociaż oczekiwania sympatyków duchownego wobec partii były gigantyczne, na razie jej twórcy natrafiają na same problemy. Jak donosi Wirtualna Polska, nowa siła polityczna wciąż nie została zarejestrowana, gdyż ponownie natrafiła na kłopoty natury proceduralnej i formalnej. Co ciekawe, osoby odpowiedzialne za złożenie wniosku w tej sprawie nie pojawiły się nawet w sądzie, aby odebrać dokumentację. - Zarządzeniem z dnia 3 stycznia wnioskodawca został ponownie wezwany do usunięcia niespójności w postanowieniach statutu w terminie 1 miesiąca, pod rygorem odmowy rejestracji partii. Zarządzenie nie zostało dotychczas odebrane przez wnioskodawców, zatem nie rozpoczął się jeszcze bieg terminu do jego wykonania - ujawniła w rozmowie z medium Sylwia Urbańska, pełniąca funkcję rzecznika prasowego ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Imperium Rydzyka runie niczym domek z kart?

Dodatkowy problem stanowi także ogromne zainteresowanie różnych ruchów politycznych europosłem Mirosławem Piotrowskim, który miał stać się jednym z liderów partii Rydzyka. Jak się bowiem okazało, o jego przedwyborcze "względy" zaczął ubiegać się Janusz Korwin-Mikke oraz przedstawiciele Ruchu Narodowego, obiecujący mu "jedynkę" na liście do Parlamentu Europejskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Polacy zagrożenie życiaPolacy przerażeni! Służby ostrzegają przed śmiertelnym niebezpieczeństwemCzytaj dalej
- Mogę potwierdzić, że faktycznie taką propozycję od Ruchu Narodowego otrzymałem. I to nawet niejednokrotnie. Jest mi bardzo miło, że wiele osób o mnie myśli. Jakkolwiek, rejestrujemy własną partię polityczną i mam nadal nadzieję, że wszystkie formalności zostaną przezwyciężone - skomentował sprawę sam Piotrowski. Jak twierdzą komentujący sprawę internauci, narastające problemy nie są wcale dobrą prognozą dla Tadeusza Rydzyka oraz zgromadzonych wokół niego działaczy. Złośliwi sugerują nawet, że kolejne kłopoty oraz niskie społeczne poparcie wizualizowane przez sondaże mogą doprowadzić do upadku wpływowego dotąd imperium toruńskiego zakonnika.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Kaczyński dostanie szału! Ksiądz ujawnia, kogo dotyczą słowa z pogrzebu Adamowicza
  4. Andrzej Duda narzeka na… państwo. Prezydent ma żal, mówi o domowym budżecie
  5. Znany polityk zdeptał Zbigniewa Ziobrę. Czy odpowie za swoje słowa?
Przechwytywanie 11Jan Paweł II w Izraelu. Echa bolesnej wizyty pobrzmiewają do dziśCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News