"Partia Rydzyka" oficjalnie zarejestrowana

"Partia Rydzyka" oficjalnie zarejestrowana

Tadeusz Rydzyk już niejednokrotnie angażował się w sprawy polityczne w naszym kraju. Wiele z jego wypowiedzi odnosiło się do sytuacji panującej w Polsce.  Teraz oficjalnie została zarejestrowana partia, przez wielu nazywana "Partią Rydzyka".

Tadeusz Rydzyk jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w naszym kraju. Jego działania wzbudzają zarówno zachwyt ze strony wiernych, jak i oburzenie u jego przeciwników. Dyrektor Radia Maryja przez wiele lat pozostawał w bardzo dobrych relacjach z Jarosławem Kaczyńskim, ale ich sojusz zwłaszcza ostatnio zaczął podupadać. Teraz, kiedy "partia Rydzyka" została już oficjalnie zarejestrowana, mogą stać się prawdziwymi rywalami politycznymi.

Tadeusz Rydzyk buduje swoją armię

Nie od dzisiaj wiadomo, że toruński redemptorysta ma za sobą liczną grupę polityków, którzy w większości należą do PiS. Teraz Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi został oficjalnie wpisany do ewidencji partii politycznych. Jego liderem został Mirosław Piotrowski, który dementuje pogłoski mówiące, że ugrupowanie będzie się wybijać poprzez pozycję ojca Rydzyka. Jednak w mediach już od dawna dostępne są informacje pokazujące powiązania Piotrowskiego z Rydzykiem. Co więcej, zostały już zapowiedziane prace nad listami kandydatów do nadchodzących wyborów do Europarlamentu. Nie zostały podane jeszcze żadne konkretne nazwiska, które miałyby się na nich pojawić, ale nie ulega wątpliwościom, że ugrupowanie wspierane przez ojca dyrektora, może bardzo namieszać na polskiej scenie politycznej. Dodatkowo nie wykluczone, że ugrupowanie pójdzie za ciosem i wystartuje w wyborach również do polskiego Sejmu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM W takim wypadku osoby wpatrzone w postać toruńskiego duchownego mogą stanowić wystarczający procent głosujących, aby partia dostała się do parlamentu. Nie da się ukryć, że jest to potężny cios wymierzony w stronę Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ wielu członków PiS, może teraz zmienić obóz partyjny. Duchowny już wcześniej zapowiadał powstanie ugrupowania, które będzie chronić wartości chrześcijańskich. Rydzyk już niejednokrotnie krytykował decyzje podejmowane przez aktualny rząd, co stanowiło początek rozłamu jego sojuszu z Kaczyńskim. Jednak nie wszyscy politycy się od niego odwrócili, tak jakby tego sobie życzył prezes. Mimo że ten rok dopiero się rozpoczął, to już teraz widać, że kluczową sprawą będzie w nim polityka. W takiej sytuacji mogą nas czekać jedne z najważniejszych wyborów od zmiany ustrojowej w naszym kraju.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. Zenek Martyniuk okłamał żonę. „Problemy trzeba rozwiązywać we dwoje”
  4. Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku
  5. Widzowie Familiady przerażeni. Janowski, Orłoś, teraz Strasburger?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News