Rydzyk się przestraszył! Desperacki krok duchownego

Rydzyk się przestraszył! Desperacki krok duchownego

Tadeusz Rydzyk odniósł się do licznych komentarzy medialnych dotyczących jego nowej partii. W jednym z ostatnich wywiadów jasno wyparł się wejścia w politykę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Czyżby duchowny przestraszył się możliwością rozbicia prawicy? Dziś desperacko daje do zrozumienia, że z racji posługi nie może angażować się politycznie, a przynajmniej... wprost.

Tadeusz Rydzyk stał się w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej "gorących" nazwisk w krajowej polityce. Choć duchowny nie jest zaangażowanym wprost decydentem, od kilku tygodni z nagłówków mediów nie znikają materiały o starcie partii "Ruch Prawdziwa Europa", budowanej przez jego współpracowników. Zaznaczmy, że jako duchowny nie może angażować się w partie polityczne.

Tadeusz Rydzyk o swoim wejściu w politykę. "To wielkie kłamstwo"...

Po tym jak Polskę obiegły doniesienia o starcie nowej inicjatywy powiązanej z ojcem Rydzykiem, czerpiącym przecież wielkie korzyści z rządów PiS od 2015 roku, w sieci nastało spore oburzenie tym stanem rzeczy. Wielu Polaków oburza sama myśl, że dotowany przez państwo ksiądz ma w planach realną władzę. Do sprawy postanowił odnieść się sam Rydzyk. Na łamach "Naszego Dziennika" odżegnywał się od dziennikarskich rewelacji. - To jest wielkie kłamstwo. Przecież oni wiedzą, że to jest nieprawda. Wiedzą, że ksiądz nie może zakładać żadnej partii. Czasem to wygląda tak, jakby wszystkiemu był winny Rydzyk - mówił na łamach dziennika Tadeusz Rydzyk.

Niemniej wspiera inicjatywę związanego z nim europosła Piotrowskiego

Tymi słowami wyparł się więc jego osobistego powiązania z tworzoną właśnie nową partią. Jednocześnie poparł w pełni inicjatywę jego dobrego znajomego profesora Mirosława Piotrowskiego z KUL, który tworzy podwaliny pod nową partię - Ruch Prawdziwa Europa. - Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie - cytuje ojca Rydzyka Wirtualna Polska. W dalszej części komentarza ojciec Rydzyk wspomniał o konieczności "wybrania dobra", "ludzi z prawymi sumieniami", ale też o sprawach, "które należy uporządkować". W grupie tych ostatnich umieścił m. in. problem z polityką migracyjną, z którą boryka się dziś Europa Zachodnia. Mówienie, że musimy mieć tanią siłę roboczą, ma bardzo krótkie nogi. To jest myślenie dorobkiewicza, a może i cwaniaka - powiedział. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Przypomnijmy, że nowa inicjatywa konserwatywno-chrześcijańska ma problemy natury prawnej. Wp.pl przypomina, że już dwa razy sąd odmówił rejestracji RPE ze względu na nieprecyzyjny statut. - W dniu 3 stycznia 2019 r. zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii - informował Wirtualną Polskę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk będzie wniebowzięty! Polityk PiS przekazuje Kościołowi kolosalne pieniądze
  2. Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy. Jak Rydzyk się z tego wytłumaczy?!
  3. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News