Rydzyk dostanie od rządu morze pieniędzy! Nie uwierzycie, na co tym razem

Rydzyk dostanie od rządu morze pieniędzy! Nie uwierzycie, na co tym razem

Tadeusz Rydzyk, jak podają media, miał regularnie być wspierany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Teraz finansowe wsparcie ma popłynąć także od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nieprawdopodobna kwota ma wesprzeć nowy projekt fundacji Lux Veritatis.

Tadeusz Rydzyk postanowił wybudować muzeum "Pamięć i Tożsamość". Ma ono zbierać dokumenty, które świadczą o relacjach Polaków z Żydami podczas II wojny światowej. Upowszechnianie badań, edukacja i dyskusja na temat zbiorowości mają korespondować z działaniami innych instytucji w Polsce. Niewyobrażalna kwota, dzięki której powstanie muzeum, popłynie z resortu Piotra Glińskiego.

Kolejna dotacja rządu dla Torunia. Czy Tadeusz Rydzyk jest finansowany przez PiS??

70 milionów złotych - tyle ministerstwo przeznaczy na budowę muzeum, które powstanie w Toruniu z inicjatywy ojca Rydzyka. To duchowny w porozumieniu z władzami będzie wybierał kadrę. Pomysł narodził się w ramach uzupełnienia działań Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej. W wydanym oficjalnie dokumencie resortu możemy przeczytać, że wydano już dyspozycję do poszukiwania wykonawcy. W przetargu mają stanąć firmy, które zajmą się wybudowaniem muzeum. Pieniądze z rządu mają również wystarczyć na zagospodarowanie przestrzeni i organizację eksponatów. Nowy pomysł ojca Rydzyka jest związany z organizacją wielu jednostek podobnych merytorycznie do "Pamięci i Tożsamości". O aktualnych działaniach, mających na celu wsparcie edukacji historycznej mówił Piotr Gliński. - Niespełna miesiąc temu podpisaliśmy umowę na budowę prawdopodobnie największej w Polsce placówki muzealnej – Muzeum Historii Polski. To jedno z najnowocześniejszych muzeów powstających w Polsce i Europie. W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę na współprowadzenie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Kilka miesięcy wcześniej powołaliśmy Muzeum Getta Warszawskiego, budujemy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce - mówił o działaniach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Przetarg został już ogłoszony. Chętni mają czas na składanie wniosków do 26 listopada.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak finansowany jest przez PiS Tadeusz Rydzyk?

Oprócz dobrowolnych wpłat słuchaczy Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk jest także dość powszechnie wspierany przez rząd. Za sprawą licznych dotacji, jego szkoła oraz fundacja mogą się stale rozwijać. To jednocześnie ma przełożenie na jego prywatne powodzenie materialne. Odszkodowanie za cofnięcie projektu geotermii toruńskiej, dofinansowanie szkoły medialnej oraz jego licznych mniej znanych projektów. To właśnie toruńscy specjaliści wizerunkowi szkolili warszawskich polityków. Wskazane działania zdecydowanie poprawiły sytuację toruńskiego księdza-biznesmena. Niestety zarządy fundacji i mediów nie chcą udostępnić informacji o finansowej kondycji jednostek.ZOBACZ TAKŻE:
  1.  Rydzyk wezwał Ziobrę. Będą kary za obrażanie toruńskiego księdza
  2. Ksiądz ostrzega przed gwiazdorem TVN! "Lansuje się na szatanie"
  3. Ksiądz ledwo uszedł z życiem. Uratowała go używana skarpeta Jana Pawła II
  4. Krzyżówka psa z kotem. Kontrowersyjne eksperymenty na zwierzętach? Czy chore ambicje?
  5. Znaki zodiaku, które mają słabość do pieniędzy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News