Mocne słowa Rydzyka w programie na żywo. Dostało się Polakom i TVP

Mocne słowa Rydzyka w programie na żywo. Dostało się Polakom i TVP Źródło: TV Trwam

Tadeusz Rydzyk znowu szokował swoich widzów. Kontrowersyjny redemptorysta, który słynie ze stawiania śmiałych tez, postanowił w swoim radiu zaatakować Polaków, Telewizję Publiczną, a nawet rząd Prawa i Sprawiedliwości. Czy duchowny będzie musiał przeprosić za swoje zachowanie?

Tadeusz Rydzyk i jego zachowanie niejednokrotnie były tematem ogólnopolskiej dyskusji. Duchowny w swoich wypowiedziach wielokrotnie szokował oraz nie bał się atakować wrogich mu opcji społecznych i politycznych. W ostatnim programie na żywo duchowny postanowił wyrazić swój sprzeciw przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości, obraził tysiące Polaków, jak też wbił szpilę TVP. Czy działanie redemptorysty można odczytać jako intencję polityczną?

Tadeusz Rydzyk szokuje: TVP promuje gender

Przez wiele lat zarówno Tadeusz Rydzyk, jak i cały obóz Prawa i Sprawiedliwości deklarowały sobie przyjaźń, wsparcie, jak też wzajemną promocję. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym drogi Jarosława Kaczyńskiego i toruńskiego biznesmena zaczęły się rozchodzić, a między mężczyznami doszło do konfliktu, który sprawił, że redemptorysta wziął się za promocję innej, bardziej związanej z jego działalnością, partii politycznej - ruchu Europa Christi. W trakcie niedawnej audycji, ojciec Rydzyk postanowił włączyć się do dyskusji dotyczącej stanu mediów publicznych i powiedział to, co sądzi o Telewizji Publicznej.

- TVP promuje homoseksualizm, a rząd ideologię gender. Raz po raz pokazują filmy uderzające w rodzinę - powiedział duchowny na antenie Radia Maryja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słowa Rydzyka mają wymiar polityczny?

Nie da się ukryć, że wielu komentatorów odczytało słowa duchownego jako próbę odbierania PiS-owi konserwatywnego i bardziej radykalnie prawicowego elektoratu. Przypomnijmy, że promowana przez duchownego działalność polityczna, jaką jest Europa Christi, powstała w opozycji do obozu rządzącego, ponieważ według jej działaczy, a także samego duchownego, obóz władzy zaczął odwracać się od wartości stricte chrześcijańskich. 

- Ten rząd niestety nie wycofał się z konwencji stambulskiej. Możliwa jest demoralizacja dzieci w szkołach - mówił w ostrych słowach duchowny.

Nie da się ukryć, że tak dosadny atak ze strony redemptorysty jest swoistą nowością, jaka miała miejsce ze strony duchownego. Czy rząd PiS będzie próbować riposty w kierunku swojego dawnego sprzymierzeńca? A może będzie próbować ukarać duchownego za jego słowa?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  2. Monika Olejnik mieszka w domu Władysława GOMUŁKI?! Co za rezydencja!
  3. Plaga! Wielu Polaków w lutym zachoruje na straszna chorobę, Kurdej-Szatan zmaga się z nią od lat
  4. Nie żyje światowej sławy artysta. Nietypowy nowotwór uśmiercił muzyka
  5. Jasnowidz Jackowski triumfuje. Spełnia się czarny scenariusz pogodowy, wszystko przewidział

 

źródło: fakt

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News