tadeusz rydzyk majątek
youtube.com/RadioMaryja
Patryk Przybyłowski - 1 Grudnia 2018

Tadeusz Rydzyk: Majątek ojca dyrektora istnieje! Ujawniamy

Tadeusz Rydzyk majątek uzbierał całkiem pokaźny. Chociaż oficjalnie większość dóbr, które zdobył nie należy do niego osobiście, to całe zarządzane przez niego imperium budzi podziw niejednego filantropa. O jakich kwotach tak naprawdę można mówić w przypadku redemptorysty?

Tadeusz Rydzyk majątek ma wielki, aczkolwiek zawsze stara się przyjmować narrację świadczącą o jego skromnym życiu. Jednak ktoś, kto notowany jest na liście stu najbogatszych Polaków musi gdzieś lokować swoje pieniądze.

Majątek Rydzyka

Oficjalnie zarobki Tadeusza Rydzyka mogą zadziwiać. Jego pensja wynosi zaledwie 1500 złotych. Dokładnie tyle zarabia każdego miesiąca jako wykładowca w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, którą sam założył. Skąd więc biorą się pieniądze toruńskiego duchownego?

Dieta ziemniaczana hitem sieciDieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolanaCzytaj dalej

Rydzyk jest współzałożycielem fundacji Lux Veritatis, która odpowiada za działanie Radia Maryja i TV Trwam. Gazeta Wyborcza ustaliła, że doroczne przychody fundacji wynoszą od 10 do 15 milionów złotych. Oczywiście najbardziej dochodowa jest rozgłośnia radiowa, którą wycenia się na ok. 250 milionów złotych. Szacuje się, że w tym roku cały "majątek" ojca Rydzyka może wynieść nawet 300 milionów złotych.

Tadeusz Rydzyk majątek: posiadłości ojca Rydzyka

W kwestii posiadłości podobnie nie ma żadnych zaskoczeń i większość z nich należy do fundacji, bądź innych firm zarządzanych przez księdza. W ich skład wchodzą oczywiście budynki Radia Maryja i TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej, uzdrowiska geotermalne oraz Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Dom ojca Rydzyka

Tadeusz Rydzyk utrzymuje, że mieszka razem z innymi redemptorystami w zakonie mieszczącym się w Toruniu przy ulicy św. Józefa. - W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - tak mówił o swojej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata DudaPrawdziwe oblicze Agaty Dudy może szokować. Z tej strony nie znał jej niktCzytaj dalej

Dom Rydzyka na Dominikanie

W sieci można natrafić na wiele rewelacji głoszących, że duchowny posiada własną willę na Dominikanie. Jednak póki co nikomu nie udało się dotrzeć do oficjalnych informacji, które mogłyby poprzeć tę tezę. Żadnych informacji o zagranicznych posiadłościach nie ma również w raportach Lux Veritatis bądź innych firm, które mu podlegają.

Willa Rydzyka

Chociaż Tadeusz Rydzyk nie dysponuje żadną wielką posiadłością, to siedziba Radia Maryja jest strzeżona niczym willa najważniejszej osoby w państwie. Standardowa osoba może zapomnieć o tym, żeby spontanicznie wejść na teren rozgłośni, a co dopiero porozmawiać z toruńskim duchownym. Wstęp tam mają jedynie zaproszeni goście i najważniejsi politycy ze środowisk prawicowych.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  2. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  3. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze
  4. Dzieci żegnały się z umierającą mamą. Spojrzały na tatę i zamarły, coś strasznego

    BiedronkaBiedronka skompromitowana! Klienci nie wybaczą ohydztw w jedzeniuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News