"Lista grzechów" Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły

"Lista grzechów" Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły Źródło: fot. YouTube/Onet.pl

Tadeusz Rydzyk będzie bardzo niezadowolony. W sieci krąży nagranie, które w bezkompromisowy sposób wylicza jego grzechy. Z czego powinien spowiadać się dyrektor fundacji z Torunia?

Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych polskiego Kościoła. Jednak nie o same kontrowersje tu chodzi. Dużo częściej mówi się o grzechach, które popełnia. W sieci pojawił się film, gdzie zebrano wszystkie przewinienia redemptorysty, z których powinien się on spowiadać. "Listę grzechów" opublikowano na kanale YouTube "Bądź na Bieżąco". Autorzy wypomnieli ojcu Rydzykowi, wspominając o wszystkich błędach dyrektora Radia Maryja. Te najpilniejsze mogą szokować.

Do sieci trafiła szczegółowa lista grzechów redemptorysty. Tadeusz Rydzyk będzie wściekły

Jednym z głównych grzechów najbogatszego zakonnika w Polsce jest chciwość. W ocenie autorów video, nie cofnie się on przed niczym, aby osiągnąć upragnione dobra materialne. Zawsze znajdzie argumenty, aby wytłumaczyć to opinii publicznej. W 2016 roku przekonywał, że jeden z samochodów podarował mu bezdomny. Tłumaczenie to spotkało się z wielkim oburzeniem opinii publicznej. Kolejnym przewinieniem - według autorów filmu "Lista grzechów" - jest wtrącanie się w sprawy polityki. Nie jest tajemnicą, że Tadeusz Rydzyk utrzymuje bardzo dobre kontakty z partią rządzącą i uzależnia od niej swoje materialne sukcesy. Ostatnio dużo mówiło się przypadku, kiedy biura poselskie PiS bezpłatnie wypełniały obywatelom PIT-y w zamian za wsparcie fundacji Ojca Rydzyka. Nie jest też tajemnicą, że Tadeusz Rydzyk ucieka się do różnych trików, aby zdobyć pieniądze na swoje kosztowne inwestycje. Nie ma oporów, aby prosić o środki z budżetu państwa. Finalnie, duchowny otrzymuje wielomilionowe dotacje. Zakup ziemi za bezcen również nie stanowi dla niego problemu. Wynika to z niejasnych układów, jakie duchowny ma z polskimi władzami. Skąd ma pieniądze na liczne, niezwykle kosztowne inwestycje? Ofiary od darczyńców i dochody z prowadzonych dzieł to chyba zbyt mało, aby rozpoczynać tak kosztowne inwestycje.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Wierni dostrzegają grzechy ojca Rydzyka i są bardzo krytyczni

Tadeusz Rydzyk nie od dzisiaj budzi kontrowersje. Za wszelką cenę stara się uśpić czujność ludzi wierzących, przekonując o szlachetności swoich intencji. Jednak opinia publiczna jest czujna i bez problemu dostrzega niewłaściwości w działaniu duchownego. Dowodem na to są takie materiały jak opublikowana na YouTube "Lista grzechów". Redemptorysta nie będzie zadowolony, kiedy zobaczy to zestawienie. Autorzy filmu w bezkompromisowy sposób wytknęli mu najważniejsze grzechy i każdy z nich podparli odpowiednimi dowodami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest ojciec Agnieszki Chylińskiej? Tego nie spodziewali się nawet najwierniejsi fani!
  2. Legendarna piosenkarka popełniła samobójstwo. Zaplanowała je ze szczegółami
  3. Edyta Górniak ma powody do zazdrości? Jej były szybko się pocieszył, nowa partnerka to BOGINI
  4. Co na to Julia Wieniawa? Baron zdradza szczegóły z ich "randki"
  5. Agata Duda martwi się o córkę. Kinga zdruzgotana nagłą śmiercią przyjaciółki
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: YouTube  
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News