Tadeusz Rydzyk triumfuje. Słynny redemptorysta i biznesmen zdawał się ostatnio bardzo skłóconym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jednak po takich słowach można założyć, że panowie osiągnęli porozumienie.

Tadeusz Rydzyk miał ostatnio na przysłowiowym „pieńku” z partią rządzącą. Biznesmen odtrącany był od swoich wpływów w partii z Nowogrodzkiej w Warszawie. Duchowny, który dzisiaj świętuje 20 lecie powstania Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej w Toruniu może mówić o porozumieniu z politykiem PiS.

Tadeusz Rydzyk – biznesmen, duchowny, właściciel Szkoły.

Tadeusz Rydzyk znany jest z uczestnictwa w bardzo wielu przedsięwzięciach. Właściciel fundacji Lux Veritatis oraz „ojciec Dyrektor” stacji Radio Maryja będzie obchodził w tym roku 20 lecie powstania swojej własnej placówki edukacyjnej. Z tej okazji wielu polityków powiązanych z partią rządzącą postanowiło wysłać redemptoryście gratulacje Wśród nich nie zabrakło prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

– Bardzo się cieszę, że tylu absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z powodzeniem działa na rzecz dobrej zmiany, że wspólnie wykuwamy lepszą przyszłość naszej ojczyzny. Ta uczelnia nie byłaby tym, czym obecnie jest, gdyby nie zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli. Było to możliwe […] za sprawą skromnego redemptorysty. To wysiłki Jego Magnificencji Rektora-Założyciela o. Tadeusza Rydzyka, jego niespożyta energia, żelazna wola oraz wizjonerska myśl, a także umiejętność jednoczenia innych wokół wspólnej, wielkiej sprawy doprowadziły do powstania WSKSiM” – napisał Prezes PiS.

– Nie można też pominąć wkładu tylu roczników wspaniałych młodych ludzi, którzy wstąpili w te mury, by pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać obywatelski i społecznikowskie pasje – docenił uczniów w liście były premier. W piśmie odniósł się także do setnej rocznicy odzyskania niepodległości

– Przypomina nam ona dobitnie, że o wolność, o niepodległość, o państwo polskie trzeba nie tylko walczyć, ale także umieć o te wywalczone krwią naszych przodków dobra dbać pracowicie na co dzień- zakończył list Kaczyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Kler" już w kinach. Internauci ostro komentują premierę filmu [MEMY]

Najważniejsze osoby w państwie gratulują

Podziękowań dla działań pedagogicznych Ojca Dyrektora nie szczędził także niedawny bohater afery taśmowej, Mateusz Morawiecki.

– Wiara katolicka spotęgowana siłą rozumu i miłością do ojczyzny stanowi fundament waszego systemu wartości, który uczyniliście życiowym drogowskazem[ …] W dniu, w którym uroczyście rozpoczynacie państwo kolejny rok pracy i nauki, pragnę przekazać wyrazy uznania i zapewnienia o mojej pamięci twórcy i architektowi tego dzieła – o. Tadeuszowi Rydzykowi, JM o. Rektorowi, wysokiemu Senatowi, kadrze naukowo-dydaktycznej oraz wszystkim studentom uczelni […] „Od blisko 20 lat tworzycie imponujące dzieło służące wspólnemu dobru rozumianemu w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym – napisał Prezes Rady Ministrów.

Także słynący ostatnimi czasy z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi i działań Prezydent Polski – Andrzej Duda, odniósł się do misji, jaką ma toruńska placówka.

– Niechaj państwa praca, tak istotna i cenna dla Polski, z tym i każdym kolejnym rokiem przynosi coraz lepsze owoce. Tegoroczna inauguracja ma charakter szczególny, gdyż odbywa się w wyjątkowym czasie – obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed stu laty odrodziła się Rzeczpospolita akademicka. Nie sposób przecenić sług uczonych i studentów w duchowych zmaganiach o zachowanie tożsamości narodowej i wiary Polaków w odzyskanie własnego suwerennego państwa w okresie zaborów – napisała głowa państwa, której list odczytywany był przez posłankę PiS, a także byłą pracownicę Radia Maryja – Annę Sobecką.

Jak więc widać, Tadeusz Rydzyk może obecnie liczyć tylko na same dobre opinie ze strony polityków popieranej od lat partii politycznej.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ujawniono wielką tajemnicę matki Kaczyńskich. Wbija w fotel
  2. Wstrząsające odkrycie! Niemal wszyscy karmimy tym psy, a to je ZABIJA
  3. Jaka fryzura na wesele z krótkich włosów? Masz wiele możliwości!

Kiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?