Tadeusz Rydzyk kojarzony jest od jakiegoś czasu z głośną sprawą luksusowych samochodów od bezdomnego. Jak twierdzą internauci, poczynania polskiego zakonnika udało się przebić księdzu z Malty. Niestety nie wszyscy duchowni stosują się wciąż bowiem do wzoru skromnego kapłana, promowanego między innymi przez papieża Franciszka. 

Ksiądz pełniący swą posługę na Malcie zadziwił cały katolicki świat, prowokując także burzliwą dyskusję na temat stanu współczesnego duchowieństwa. Do sieci trafiło bowiem kontrowersyjne nagranie, na którym możemy zobaczyć kapłana poruszającego się po ulicach jednego z miasteczek Porsche Boxster S. Być może nie stałoby się one przedmiotem tak wielu dyskusji, gdyby nie szczegóły głośnej sprawy, które naprawdę szokują.

Zadziwiające nagranie z Malty! Ksiądz kazał dzieciom ciągnąć swoje Porsche w procesji

Samochód był bowiem podpięty do liny, którą ciągnęło wiele dzieci. Maluchy musiały w deszczu „pomagać” kapłanowi, który pozdrawiał wiernych z wnętrza pojazdu.

Wokół Porsche zgromadziło się kilka osób, które trzymały nad głową księdza parasole, aby nie zmókł. Tego samego szczęścia nie miały jednak uczestniczące w procesji osoby. Jak twierdzą świadkowie, kierowca miał celowo przyhamowywać, aby dzieciom nie było zbyt łatwo.

Nagranie zbulwersowało wielu katolików, którzy powoływali się w swej krytyce na słowa papieża Franciszka. Media szybko przytoczyły jego opinie dotyczące skromnego życia osób duchownych.

– Boli mnie, kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu. Ależ tak nie można! Uważam, że samochód jest konieczny, można dzięki niemu dużo zrobić, dużo podróżować, ale wybierzcie skromniejszy – powiedział jakiś czas temu Franciszek, znany ze swego pokornego podejścia do wiary i otwartego pochwalania ubogiego życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II i tajemnice jego życia. Co skrywał papież Polak

Tadeusz Rydzyk pobity na głowę! Ksiądz z Malty przebił wszystko

Co ciekawe, polscy internauci porównywali sprawę księdza z Malty do głośnych aut, które ojciec Tadeusz Rydzyk miał otrzymać w prezencie od bezdomnego pana Stanisława. W tym kontekście przywoływano także poczynania kapłana ze Starej Wsi, kojarzonego z przejazdem Mazdą MX-5 RF w procesji Bożego Ciała. Obie te sytuacje wywoływały bowiem wśród Polaków gigantyczne kontrowersje.

Po obejrzeniu szokującego nagrania ogromna część opinii publicznej twierdziła jednak, że maltańskiemu duszpasterzowi udało się niechlubnie przebić zachowanie krajowych duchownych. Najpewniej nie skomentowali tego jeszcze jego przełożeni, którzy prawdopodobnie będą musieli odnieść się do sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie zabierajcie dzieci do Biedronki! To skończy się dla Was tragedią
  2. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  3. Lidl wyprzedził wszystkich przed Black Friday! Oszałamiające promocje, tłumy w sklepach
  4. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
  5. Polskie służby biją na alarm! Zamknijcie się w domach, sytuacja jest dramatyczna

Którego papieża najbardziej podziwiasz?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zenek Martyniuk i jego rodzina mają swoje sekrety. Czego o nich nie wiemy

ŹRÓDŁOse.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.