Ojciec Rydzyk ZNOWU szantażuje Kaczyńskiego! Prezesowi PiS wali się grunt pod nogami

Ojciec Rydzyk ZNOWU szantażuje Kaczyńskiego! Prezesowi PiS wali się grunt pod nogami Źródło: Fot. YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk jest bez wątpienia jednym z najbardziej wpływowych polskich duchownych. Od dawna mówi się o politycznych gierkach, które toczą się między zakonnikiem oraz krajowymi parlamentarzystami. Co ciekawe, toruński redemptorysta miał właśnie postawić Jarosławowi Kaczyńskiemu twarde warunki. Jeżeli ten ich nie spełni, będzie się borykał z ogromnym problemem.

Tadeusz Rydzyk nie od dziś otwarcie popiera rząd Mateusza Morawieckiego z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Relacje między zakonnikiem i politykami Prawa i Sprawiedliwości mają się jednak stawać coraz bardziej napięte. Kiedy bowiem duchownemu nie odpowiadają proponowane przez partię rządzącą reformy, nie boi się publicznie ich krytykować.

Tadeusz Rydzyk szantażuje Jarosława Kaczyńskiego?! Duchowny chce postawić na swoim

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ogromna część elektoratu ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego na co dzień skupia się wokół Rydzyka oraz jego katolickich mediów. Kiedy redemptorysta krytykuje PiS, partia może tracić poparcie, na którym tak bardzo jej przecież zależy. Politycy nie chcą oczywiście do tego dopuścić, co ponoć Rydzyk doskonale wykorzystuje. Jak twierdzą informatorzy "SE", po raz kolejny zdecydował się postawić prezesowi partii rządzącej bardzo stanowcze warunki. Rydzyk chce, czy nawet żąda, aby do rządu powrócił były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. - Jeszcze do nas przyjdą... Jest nawet pomysł, aby stworzyć alternatywne wobec PiS listy do PE, na których mógłby się znaleźć m.in. Macierewicz. Czekamy. Na pewno ojciec Rydzyk chce jego powrotu do rządu. Jeśli będzie miał zapewnienie w tej kwestii, to odpuści temat budowy list - powiedziała medium osoba z otoczenia toruńskiego zakonnika.

Jak politycy Zjednoczonej Prawicy komentują zakulisowe doniesienia? Partii grozi prawdziwy chaos

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości na razie wypowiadają się na temat rzekomego szantażu ze strony Rydzyka w bardzo lakoniczny sposób. Niektórzy z polityków otwarcie chwalą jednak Macierewicza oraz jego wpływ na MON.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - To, czy wróci on do rządu, zależy od premiera i przyszłego rozdania po wyborach parlamentarnych. (...) Każdą uwagę ze strony ojca dyrektora przyjmujemy z szacunkiem i jeżeli ona jest trafiona, to wtedy należy z pokorą głowę pochylić - powiedział oszczędnie Marek Ast. - Antoni Macierewicz był bardzo dobrym ministrem obrony, bardzo go sobie cenię i dużo dobrego zrobił dla polskiej armii. To bardzo wartościowy polityk - zapewnił za to dla "SE" Bartosz Kownacki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znamy plan Marszu, jest żenujący. Andrzej Duda zakpił z Polaków
  2. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  3. Szokujące wyznanie ministra PiS! „Przedobrzyliśmy z obietnicami”
  4. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  5. Bezczelność Szydło i jej kolegów wybiła w kosmos! Tak się bawią za Twoje pieniądze
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News