Tadeusz Rydzyk oficjalnie nie ma żadnych związków ze środowiskiem politycznym. W kuluarach nie od dziś mówi się jednak o jego przywiązaniu do Zjednoczonej Prawicy, które często pomaga działaczom obozu rządzącego. Do mediów niespodziewanie dotarły jednak wieści o całkowicie niezależnych decyzjach redemptorysty, które mają pogrzebać marzenia Jarosława Kaczyńskiego.

Tadeusz Rydzyk zazwyczaj stanowczo wstawiał się za parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia oraz Solidarnej Polski. Ogromna część odbiorców mediów toruńskiego duchownego otwarcie popiera Zjednoczoną Prawicę, dlatego też wsparcie zakonnika jest dla Kaczyńskiego niezwykle istotne i bezpośrednio przekłada się na wyborcze wyniki jego współpracowników.

Tadeusz Rydzyk pójdzie własną polityczną drogą? Jarosław Kaczyński w tarapatach

W ostatnim czasie miało dojść jednak do osłabienia więzi między prezesem PiS i wpływowym redemptorystą. Spór rozpoczął się ponoć na poziomach finansowym oraz światopoglądowym. Tadeusz Rydzyk zarzuca najpewniej Jarosławowi Kaczyńskiemu, że rząd nie przeznacza na jego projekty wystarczających kwot i zbyt słabo angażuje się w walkę o zaostrzenie prawa aborcyjnego.

Znakiem ostrzegawczym dla polityków Zjednoczonej Prawicy był więc brak bezpośredniego poparcia obozu władzy przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Jak zauważają internauci, na antenie Radia Maryja oraz Telewizji Trwam nie promowano bezpośrednio kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, co do tej pory było już wręcz tradycją.

Ojciec Rydzyk wystawi własną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego? PiS ma się czego bać

Co ciekawe, dziennikarze „Rzeczpospolitej” przekonują więc właśnie, że na tym cicha wojna między Rydzykiem i Kaczyńskim może się wcale nie zakończyć. Toruński zakonnik ma już ponoć budować własne zaplecze polityczne, aby już w przyszłym roku móc wystawić listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród ewentualnych kandydatów redaktorzy wyliczyli m.in. Mirosława Piotrowskiego, Urszulę Krupę, ale także Marka Jurka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda i narodowcy, czyli MEMY po obchodach 11 listopada

Chociaż wspomnieni politycy nie odnieśli się do tych doniesień, mediom odpowiedział szybko współpracownik ostatniego z wymienionych, Jan Klawiter. Działacz stwierdził, że Tadeusz Rydzyk nie zdecyduje się raczej na stworzenie własnych list do PE. Nie oznacza to jednak, że oziębłe podejście redemptorysty do poczynań Zjednoczonej Prawicy jest całkowicie przypadkowe.

– Wysyłanie takiego sygnału ma raczej skłonić PiS do tego, by zaczął się zastanawiać – stwierdził stanowczo Klawiter, jednak jego przypuszczenia nie uciszyły wcale plotek wokół rzekomych przedwyborczych planów toruńskiego duchownego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wnuczka Leszka Millera okrutnie skrzywdzona. Bała się patrzeć na siebie w lustrze
  2. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  3. Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo
  4. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  5. Beata Szydło wyleci na bruk?! B. premier nie mogła już dłużej milczeć

Czy ojciec Rydzyk powinien otrzymywać pieniądze z państwowego budżetu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Polacy w Niemczech zaginęli bez śladu. Poznajesz ich? Możesz pomóc

Zobacz również