Wiemy, ile ojciec Rydzyk dostał od ministerstw! Kwota przyprawia o zawrót głowy

Wiemy, ile ojciec Rydzyk dostał od ministerstw! Kwota przyprawia o zawrót głowy

Tadeusz Rydzyk jest osobą duchowną, która słynie z finansowych lawirowań oraz podejrzanych funduszy. Prawie każda afera z zakonnikiem, a było ich całkiem sporo, ma w tle pieniądze. Teraz ujawniamy kwotę, jaką najsłynniejszy toruński zakonnik otrzymał od ministerstw w przeciąg zaledwie jednego roku. Suma zwala z nóg.

Tadeusz Rydzyk otrzymał w ostatnim czasie duże pieniądze, które miały być przeznaczone dla ofiar przestępstw seksualnych. Chodziło o kwotę bliską 800 tysięcy złotych, jednak jak się okazuje, takich pieniędzy na koncie Rydzyka pojawiało się dużo więcej i dużo częściej.

Tadeusz Rydzyk milionerem

Poseł Mariusza Witczaka, który przynależy do Platformy Obywatelskiej, postanowił zainteresować się funduszami jakie otrzymuje zakonnik z Torunia. Według jego informacji, sumy te liczone są w milionach: - Ponad 6 milionów złotych w ciągu roku przelały ministerstwa na konta instytucji związanych z założycielem Radia Maryja ojcem Tadeuszem Rydzykiem - poinformował polityk. Suma ta tyczy się okresu od maja 2017 roku do maja 2018 roku. Poseł chciał dowiedzieć się o kwoty, które wpłynęły na konta instytucji którymi zarządza ojciec Rydzyk, a tych jest całkiem sporo. Należą do nich między innymi: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na pytanie posła odpowiedź przesłało już każde ministerstwo. Okazuje się, że toruński zakonnik najbardziej wzbogacił się dzięki Zbigniewie Ziobrze i kierowanym przez niego Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na co poszły pieniądze, czyli zaskakujące dane

Na co Tadeusz Rydzyk przeznaczył 6 milionów złotych? Tutaj rozpiętość jest bardzo duża. Pieniądze poszły między innymi na koncert, reklamę, gastronomię i szkolenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości ze Zbigniewem Ziobrą na czele zatrudniło dla uczelni toruńskiego zakonnika specjalnych pracowników. Ich zadaniem było szkolenie medialnie sędziów i prokuratorów.

Fundacja Lux Veritatis otrzymała pieniądze z Resortu Sprawiedliwości, które są "państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości" Na co fundacja przeznaczyła środki? Między innymi na koncert w Filharmonii Bałtyckiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Muzeum za 70 milionów

Wszystkie wyżej wymienione wydatki to nic w porównaniu z muzeum, za które ma zapłacić ministerstwo pod kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego. Resort kultury, wraz z fundacją "Lux Veritatis" wybudują muzeum "Pamięci i Tożsamości". Czymkolwiek ma być powstały budynek, ma on stanąć w Toruniu i kosztować 70 milionów złotych.

- To spłacanie politycznych długów. PiS publicznymi pieniędzmi odwdzięcza się Tadeuszowi Rydzykowi za poparcie. O nic innego tu nie chodzi - powiedział Mariusz Witczak, poseł który podjął się "śledztwa" w tej sprawie.

Od początku rządów PiS do ojca Rydzyka ponad 15 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Polsce zdarzył się właśnie cud? Ma stać za nim Jan Paweł II
  2. Dawid Podsiadło mówi o przerwie w karierze! Fani bardzo się martwią
  3. Są torturowane, okaleczane i katowane. Specjalnie dla nas. Naprawdę warto?
  4. Znaki zodiaku, które bardzo źle znoszą zimę. Zbliża się ciężki czas
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News