Ojciec Tadeusz Rydzyk jest bardzo krytykowany za swoją działalność przez Polaków. Cały czas w pamięci pozostają samochody, które otrzymał od bezdomnego. Teraz duchowny chce rozpocząć kolejny projekt, do którego wszyscy się dołożymy.

Założyciel Radio Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, budzi wśród Polaków bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jest krytykowany za swoją działalność, jak i misyjność swojego radia, z drugiej zaś ma wielu słuchaczy, którzy każde jego słowo traktują jako prawdę objawioną. Nie da się jednak ukryć, że zarówno Radio Maryja, jak i telewizja Trwam przynoszą mu ogromne zyski. Do wszystkiego dochodzi jeszcze założona przez niego fundacja Lux Veritatis.

Teraz Tadeusz Rydzyk rusza z nowym projektem, który ma być dofinansowywany z pieniędzy państwowych. Taki ruch zdecydowanie nie przyniesie mu kolejnych sprzymierzeńców.

Tadeusz Rydzyk: oburzające fakty

Ojciec Rydzyk już nie jednokrotnie za czasów panowania PiS był wspomagany finansowo przez polski rząd. Jednak teraz według ustaleń mediów mają to być kwoty, które daleko w tyle pozostawią poprzednie. Przypomnijmy, że do tej pory Rydzyk od rządu PiS otrzymał między innymi 46 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na geotermię, w tym 19,5 mln zł dotacji na budowę ciepłowni i 26,5 mln zł na odwierty. Jest to zaledwie początek długiej listy funduszy uzyskanych przez duchownego od polskich władz.

Teraz Tadeusz Rydzyk chce prowadzić w życie plan, który zaprezentował w ubiegłym roku. Chodzi mianowicie o Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Muzeum ma pokazywać historię Polski taką, jaką widział ją papież oraz jak ją przedstawiał. Nikt jednak nie wspominał wtedy, że projekt zostanie opłacony z pieniędzy Polaków. Według ustaleń mediów Rydzyk do 2020 roku ma otrzymać ponad 100 milionów złotych od wicepremiera Glińskiego.

Jeszcze nie tak dawno media huczały o proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie. Rząd wtedy uważał, że nie ma funduszy na spełnienie postulatów protestujących. Jak się jednak okazuje, PiS w budżecie ma środki na wielomilionowe wspomaganie działalności ojca Rydzyka, który już teraz jest jednym z najbogatszych Polaków.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. CENZURA! Wymazują polskie gwiazdy z mediów za to nagranie
  2. Wypadek Beaty Szydło! Chcą zniszczyć byłą premier
  3. Kaczyński ZMIAŻDŻONY! O tych słowach mówi już cała Polska

8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]


Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]

źródło: fakt.pl