Obecni oniemieli. BEZCZELNE słowa o. Rydzyka

Obecni oniemieli. BEZCZELNE słowa o. Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk to najbardziej kontrowersyjny duchowny w całej Polsce. W swoich wypowiedziach na łamach Radio Maryja nie boi się niczego - wie, że ma duże poparcie wśród słuchaczy. Ostatnie słowa zaogniły konflikt między nim, a sejmową opozycją.

Konflikt między Rydzykiem, a opozycją w Sejmie dotyczy planowanej budowy Muzeum Pamięci i Tożsamości w Toruniu. Ministerstwo Kultury poparło ten duży projekt i obiecuje wesprzeć go kwotą 70 mln złotych. Założycielem muzeum jest Fundacja Lux Veritatis, a jego główną tematyką będzie 1000-letnia historia polskiego chrześcijaństwa. Szczególny nacisk kładziony będzie na ostatnie kilka lat, zwłaszcza na posługę papieża Jana Pawła II.

Opozycja protestuje, a Tadeusz Rydzyk odważnie odpowiada

Przeciwko budowie muzeum zagłosowała opozycja. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie mógł zostawić tego faktu bez komentarza - już po chwili, połączony telefonicznie z TV Trwam wygłosił swoją opinię. - Jaką my mamy klasę polityczną? Wszyscy powinni się cieszyć każdym dobrem, jakie w Polsce jest zrobione, a nie przeszkadzać. Gorzej niż obrażone dzieci w piaskownicy. Nie przejmujmy się, że będą na nas pluć, opowiadać. "Rydzykowi dali", mówią. Boże, jakie to jest żenujące - stwierdził ostro. Internauci komentujący całą sprawę podzielili się na dwa obozy. Jedni popierają Rydzyka i jego dążenie do budowy Muzeum Pamięci i Tożsamości, inni twierdzą, że państwo ma zdecydowanie ważniejsze wydatki niż kolejne pomniki i muzea. Walka z Rydzykiem jest jednak w tym momencie przegrana - plany dotyczące muzeum zostały zaakceptowane i wkrótce możemy się spodziewać pierwszych projektów budynku. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zapadł WYROK ws. Kaczyńskiego! Sąd nie miał wątpliwości
  2. Ręce opadają! Skompromitowali całą Polskę ale dostaną MILIONY za Mundial
  3. Jest nowe prawo. Widzowie Polsatu i TVN zrozpaczeni, tego nie będzie się dało oglądać
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News