Rydzyk obraził Polaków. Z jego ust padły słowa, które nie mieszczą się w głowie

Rydzyk obraził Polaków. Z jego ust padły słowa, które nie mieszczą się w głowie Źródło: Flickr / Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska

Tadeusz Rydzyk zdecydował się stanowczo stanąć w obronie Marka Jędraszewskiego oraz jego głośnych opinii o "ekologizmie". Duchowny obraził przy tym Polaków, którzy sprzeciwiają się twierdzeniom arcybiskupa. Redemptorysta w charakterystyczny dla siebie sposób nie przebierał w słowach.

Tadeusz Rydzyk wstawił się za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, o którym w ostatnim czasie zrobiło się szczególnie głośno z powodu jego wypowiedzi o "tęczowej zarazie", a później także o "ekologizmie". Postawa duchownego szybko spotkała się z krytyką dużej części polskiego społeczeństwa. Tych, którzy sprzeciwili się Jędraszewskiemu, zaatakował za pośrednictwem Radia Maryja właśnie Rydzyk. Redemptorysta opisał swoje podejście do kwestii postawy proekologicznej, prowadzącej do krytyki twierdzeń arcybiskupa.

Tadeusz Rydzyk obraził Polaków krytykujących abp Jędraszewskiego 

- Tutaj widać argument siły, a nie siłę argumentu. Argument siły, przemocy w słowach, w znieważaniu, w rozbudzaniu nienawiści. To są argumenty działaczy jakichś systemów totalitarnych; ludzi, którzy niszczą porządek. Takie argumenty mieli rewolucjoniści czy to z rewolucji październikowej, czy z rewolucji francuskiej - twierdzi zakonnik.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Arcybiskup Jędraszewski jest profesorem belwederskim; z tego co wiem, zdobywał dyplomy naukowe z największymi wyróżnieniami jak rzadko kto, na przykład w Rzymie ze złotymi medalami, i zna się na rzeczy. Każde jego zdanie to jest duża mądrość. Jakie kwalifikacje mają ci, którzy tak uderzają w księdza arcybiskupa? - pytał Rydzyk na antenie swojej rozgłośni.

Poważne zarzuty pod adresem proekologicznych aktywistów

Zakonnik odniósł się także do kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej prowadzonej przede wszystkim za kadencji zmarłego już ministra Jana Szyszki. Rydzyk stwierdził między innymi, że krytycy polityka mieli go "niszczyć", rujnując przy tym także samą puszczę.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii

- Gdzie ci ludzie byli, jak niszczyli Puszczę Białowieską? Byłem przed paroma dniami w tej Puszczy: 60 tys. hektarów Puszczy jest zniszczone. Niszczyli prof. Jana Szyszko, wybitnego profesora i znawcę liczącego się w świecie. (…) Niszczyli Puszczę, przywiązywali się za pieniądze - stwierdził duchowny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Panna młoda kazała zamknąć gościom oczy, gdy składała przysięgę. Ludzie płaczą, kiedy dowiadują się, dlaczego tak zrobiła
  4. 37 ofiar śmiertelnych, niemalże 400 osób rannych. Polska policja przekazała bolesne informacje
  5. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Źródło: Gazetapl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News