Pracownica Rydzyka nie wytrzymała. Jej słowa mogą rozwścieczyć wiele osób

Pracownica Rydzyka nie wytrzymała. Jej słowa mogą rozwścieczyć wiele osób Źródło: Radio Maryja YouTube.com

Tadeusz Rydzyk gromadzi wokół siebie rzeszę wiernych, którzy wpatrzeni są w niego jak w obrazek. Charyzmatyczny duchowny potrafi zręcznie wykorzystać swój dar przemawiania i uargumentować praktycznie każdą podjętą przez siebie decyzję. Tym razem jednak to nie redemptorysta, a jedna z jego pracownic znalazła się w centrum uwagi. W mediach społecznościowych podzieliła się śmiałą wypowiedzią.

Tadeusz Rydzyk od lat budzi wśród Polaków kontrowersje. Wiele osób jest przeciwnych jego działalności, lecz równie wiele jak najbardziej popiera działania założyciela Radia Maryja. Nic dziwnego, że toruński duchowny dobiera do swoich mediów osoby, które podzielają jego światopogląd, lecz nie wiadomo co ojciec Tadeusz Rydzyk uważa na temat ostatniej wypowiedzi jednej ze swoich pracownic.

Tadeusz Rydzyk nie stroni od pojawiania się w mediach

Tadeusz Rydzyk jest założycielem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam i nie ukrywa, iż uwielbia znajdować się w centrum uwagi. Na kanałach największych mediów katolickich na YouTubie pełno jest nagrań, gdzie się wypowiada i przekonuje, że to właśnie on ma rację. Redemptorysta jakiś czas temu osiągnął wiek pozwalający mu na przejście na kapłańską emeryturę, jednak nie wydaje się aby skorzystał w najbliższym czasie z tego przywileju. Tworzona przez niego stacja radiowa codziennie trafia do wielu wiernych i to właśnie jedna z reporterek zdecydowała się na odważną wypowiedź.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Początek tej dyskusji dała warszawska radna

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się zdjęcia najsłynniejszych warszawskich pomników, które uzyskały dodatkową ozdobę. Aktywiści zdecydowali się na dodanie do nich tęczowej flagi reprezentującej środowiska LGBT, które w Polsce nie mają łatwego życia i wciąż są obiektem ataków oraz spotykają się z przejawami nietolerancji. Dyskusja na temat tej akcji rozgrzała opinie publiczną i fakt skomentowała na swoim Twitterze jedna z warszawskich radnych.

- Tęczowa flaga nie profanuje Jezusa. Nie był homofobem, ksenofobem, nacjonalistą, stał po stronie uciśnionych i prześladowanych. Gdyby żył teraz, szedłby w marszu równości, i tak jak 2000 lat temu nie byłoby mu po drodze z hierarchami kościoła - przeczytać można było na profilu Agaty Diduszko. To właśnie ta wypowiedź sprawiła, reporterka Radia Maryja nie wytrzymała.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem

Zdecydowała się skomentować słowa radnej

- Kiedy czytam takie bzdury, to lepiej rozumiem, dlaczego łagodny Jezus Chrystus wrzucili kupców ze świątyni - napisała Zuzanna Dąbrowska. Chociaż nie wiadomo co na temat tych słów uważa Tadeusz Rydzyk, to pewne jest, że mogą one rozwścieczyć wiele osób. Dziennikarka dała upust swojemu niezadowoleniu i w niewybredny sposób nawiązała do jednej z opowieści zawartej w Biblii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się zdjęciem małej Laury. Widok dziewczynki podbił serca internautów (FOTO)
  3. Córka Kaczyńskiej nie wytrzymała. Wyjawiła długo skrywaną prawdę, nikt nie mógł wiedzieć
  4. Śmierć uderzyła nagle, nic nie można było zrobić. Joanna Kurowska pogrążona w rozpaczy, bardzo współczujemy
  5. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
  6. Wszystko uchwycili z ukrycia na zdjęciu. Zdumiewające sceny z wnętrza pokoju Kaczyńskiego
  7. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
  8. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
  9. Tomek: ”Nie malujesz się? Nie nazywaj się kobietą. Żaden prawdziwy facet nie będzie za ciebie świecił oczami”

Źródło: SuperExpress

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News