Tadeusz Rydzyk nie ma już pieniędzy
youtube.com Radio Maryja
Weronika Wasiak - 29 Maja 2020

Rydzykowi brakuje pieniędzy, drży z niepokoju. "Ofiary ledwo starczały od pierwszego do pierwszego"

Tadeusz Rydzyk postanowił zwrócić się do wiernych z bardzo ważnymi i jednocześnie, przykrymi informacjami. Okazuje się, że toruńskiemu duchownemu zaczyna brakować pieniędzy, a on sam drży z niepokoju. Nieprawdopodobne słowa padły z jego ust, nikt nie mógł tego przewidzieć.

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w Polsce, choć rozgłos wokół swojej osoby zawdzięcza raczej niezbyt pochlebnym dyskusjom. Wielu jest zdania, że "tam gdzie Rydzyk, tam i pieniądze", co ma się odnosić m.in. do rzekomej "chciwości" duchownego. Mimo sporej krytyki, jaka spływa na ojca Rydzyka, on sam stara się wciąż wypełniać swoje obowiązki i... pomagać innym. Okazuje się, że teraz to on potrzebuje pomocy.

Pieniądze, które masz w portfelu, mogą być warte fortunęPozornie zwykły banknot 10 zł jest warty majątek. Wyróżnia go jeden mały szczegółCzytaj dalej

Nieprawdopodobne. Tadeusz Rydzyk nie ma już pieniędzy?

Trwająca od kilku miesięcy epidemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Cierpią nie tylko zarażeni i ich bliscy, ale i przedsiębiorcy, których działalności mocno podupadły w tym czasie. Wielu nawet zostało zmuszonych do całkowitego wycofania się z rynku. Od niedawna sporo mówi się również o Kościele w Polsce - duchowni są bowiem zdania, że i oni ponoszą ogromne straty wywołane pandemią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa dla reportera gwiazda klanuGwiazda "Klanu" w "Sprawie dla reportera". Znamy porażające szczegółyCzytaj dalej

Wstrzymanie odprawiania mszy wiązało się oczywiście ze wstrzymaniem jakichkolwiek ofiar od parafian. Jak podkreśla Money.pl, ofiary na tacę stanowią większą część budżetu większości parafii, dlatego i tam zaczęło dziać się nie najlepiej. Choć niektórzy wierni, decyduję się na "mszę online" decydowali się również na "ofiarę online", czyli zwyczajne przelewy, dla wielu kościołów to wciąż za mało, bo i osób wpłacających jest niewiele. Z tego powodu cierpią nie tylko duchowni, ale i pracownicy.

- Jesteśmy zatrudniani przez kościoły i żyjemy z części tego, co ksiądz zarobi w czasie mszy. W małych parafiach zazwyczaj nie zarabia się wiele i na te uroczystości wszyscy czekają, bo w sezonie ślubnym to jest nawet kilka pensji. Teraz nie mamy jak dorobić - opowiada w rozmowie z Money.pl organistka z niewielkiej parafii pod Łodzią.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Ślub Mikołaja Roznerskiego i Adrianny Kalskiej. Do mediów właśnie trafiła radosna nowina

Do wiernych postanowił więc zwrócić się sam ojciec Rydzyk. W wyemitowanym na antenie Telewizji Trwam materiale zwrócił się do słuchaczy z prośbą o wpłacanie ofiar. Z ogromnym bólem przyznał, że "dotychczasowe ofiary przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały od pierwszego do pierwszego", ale z tygodnia na tydzień, bez wpłat, będzie coraz gorzej. Rydzyk martwi się o dalszy los swoich mediów, dlatego wprost poprosił wiernych o dokonywanie przelewów z ofiarą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  2. Oficjalnie: Mateusz Borek zwolniony z Polsatu. Dziennikarz komentuje decyzję stacji
  3. Okropna niedziela, IMGW wydało alarmy I stopnia. Zagrożonych 7 województw
  4. Na obrazku ukryła się ryba. Zagadka dla dzieci przerasta większość dorosłych, mało kto umie ja znaleźć bez podpowiedzi
  5. Podczas wojny Barbara Brylska była dzieckiem. Mało kto wie, co zrobiła, by uwolnili jej matkę
  6. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce

Psy leżały na torach kolejowychDwa psy leżały na torach kolejowych, nadjeżdżał pociąg. Mężczyzna stał z boku i nagrywałCzytaj dalej

Źródło: Money pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News