Rydzyk dostał ponad 200 mln. Nie wiadomo dokładnie na co, nikt go nie kontroluje

Rydzyk dostał ponad 200 mln. Nie wiadomo dokładnie na co, nikt go nie kontroluje Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Tadeusz Rydzyk otrzymuje z dotacji gigantyczne kwoty pieniędzy. Mimo wielu prób dotarcia do jego ksiąg, nie wiadomo, na co dokładnie je wydaje. Jak się okazuje, nikt nie kontroluje wydatków ojca dyrektora.

Tadeusz Rydzyk to postać niewątpliwie kontrowersyjna. Szczególnie obecnie, gdy u władzy jest PiS, często mówi się o znanym zakonniku. Okazuje się, że dostaje miliony z dotacji i nie chce się przyznać, na co je wydaje.

Tadeusz Rydzyk otrzymuje gigantyczne pieniądze od rządu

Dziennikarze programu TVN "Czarno na białym" wzięli się za osobę ojca Rydzyka. Podjęto próbę ustalenia, ile dokładnie pieniędzy dostaje redemptorysta. Okazuje się, że na geotermię w Toruniu otrzyma 19,5 miliona oraz odszkodowanie wysokości 26 milionów, które przysługuje mu w ramach odszkodowania, za cofnięcie dofinansowania za PO.

To jednak niejedyna kontrowersyjna dotacja. Okazuje się, że redemptorysta otrzymał 117 milionów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę muzeum Pamięć i Tożsamość poświęconemu Janowi Pawłowi II. Aż 40 podmiotów dofinansowało ten projekt, w tym Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie pieniądze trafiają na dwie fundacje redemptorysty, Lux Veritatis i Nasza Przyszłość.

Tadeusz Rydzyk nie zdradza na co wydaje pieniądze

Tadeusz Rydzyk za każdym razem, kiedy ktoś go zapyta o księgi z zestawieniem dotacji, zaczyna się robić nerwowy. Mówi o wścibskich ludziach, którzy chcą zaszkodzić interesom kraju. Organizację, która próbowała dowiedzieć się więcej na temat wydatków fundacji ojca dyrektora, oskarżył o bycie obcą agenturą.

Sprawa jest frapująca, gdy przyjrzeć się jej bliżej. Budowę geotermii uzasadniano przyczynami środowiskowymi, w efekcie emisja gazów cieplarnianych miałaby spaść. Eksperci jednak zdradzają, że woda z ciepłowni Tadeusza Rydzyka i tak będzie musiała być podgrzewana w kotle, co zrówna emisję do tej, które była emitowana przez spalarnię.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Ponadto w przypadku budowy muzeum Jana Pawła II, podejrzana jest kwestia zakupionych na nie gruntów. Wykazano, że działki na budowę zostały sprzedane za symboliczną kwotę wysokości 120 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Newsnweek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News