Nikt nie znał prawdy o rodzinie Rydzyka, on próbował ją ukryć. Teraz wszystko wyszło na jaw

Nikt nie znał prawdy o rodzinie Rydzyka, on próbował ją ukryć. Teraz wszystko wyszło na jaw Źródło: YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk wyróżnia się nie tylko wyjątkową żyłką do interesów, ale także zgrabnym unikaniem tematu swej przeszłości oraz pochodzenia. Duchowny nie utrzymuje ponoć bliskich kontaktów ze swymi krewnymi, skupiając się przede wszystkim na pracy w Toruniu. Do mediów co jakiś czas docierają jednak zaskakujące fakty z życia rodziny redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Jego rodzicami byli Stanisława Rydzyk oraz Bronisław Kordaszewski - przyjaciel rodziny, który zaopiekował się nią po śmierci Franciszka Rydzyka, zamordowanego w 1941 roku przez nazistów.

O dzieciństwie duchownego wciąż wiemy niewiele. Redemptorysta nieczęsto porusza temat swej przeszłości oraz bliskich. Co więcej, zakonnik nie utrzymuje kontaktu z krewnymi. Od czasu do czasu dzwoni jedynie do brata, do którego mediom udało się dotrzeć kilka lat temu.

Tadeusz Rydzyk unika kontaktów z rodziną

- Tadeusz dawno już u nas nie był. (...) Nie mam żalu do niego. On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina. Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje. Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz - powiedział Mirosław Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka jednego z pozostałych braci Rydzyka oceniła wuja w zdecydowanie bardziej surowy sposób. Jak stwierdziła, duchowny całkowicie odciął się od krewnych, unikając jakiegokolwiek kontaktu. Bratanek zakonnika dodał za to, że ten miał "skłócić rodzinę". Niektórzy krewi twierdzą, że Rydzyka powinna skontrolować skarbówka, a on sam musi wreszcie ujawnić posiadany majątek.

Zaskakujący sekret bliskich redemptorysty

Dzisiaj grzeje: 1. Polscy studenci wylądowali w Warszawie. Byli w Wuhan, gdzie szaleje wirus
2. Wszyscy obawiali się najgorszej informacji i nadeszła. Paweł Królikowski, jego żona i rodzina przeżywają teraz prawdziwy dramat, ich życie jest koszmarem

Co zaskakujące, redemptorysta nigdy nie przyznał otwarcie, że kilku członków jego rodziny wstąpiło do świadków Jehowy. Jakiś czas temu podobne wieści dotarły jednak do mediów, gdyż otwarcie podzielili się nimi mieszkańcy Olkusza. Bratanica Rydzyka nie chciała szerzej wypowiedzieć się na ten temat. Jak stwierdziła, nie jest to przecież ważne. 

- Czytam "Strażnicę", czytam Biblię, czy to coś złego? - pytał za to brat katolickiego duchownego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie musisz kupować nowego. Prosty sposób na otwarcie "jednorazowego" młynka do pieprzu
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Z wyglądu zmłodniała o 20 lat dzięki niezwykłej metamorfozie
  4. Niepojęte. Kilkuletnia dziewczynka urodziła dziecko, jej historia jest porażająca
  5. Tata chciał przytulić syna po raz pierwszy od dawna. 13-latek odmówił, kilka godzin później wydarzyło się najgorsze

Źródło: Nasze Miasto Katowice

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News